Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC Bitcoin ETF’leri Kabul Ederse Her Hisse 25 BTC Değerinde Olacak!

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC Bitcoin ETF’leri Kabul Ederse Her Hisse 25 BTC Değerinde Olacak!
SEC Bitcoin ETF’leri Kabul Ederse Her Hisse 25 BTC Değerinde Olacak!

© Reuters.  © Reuters.

SEC Bitcoin ETF’leri kabul ederse ne gibi sonuçlar ortaya çıkacak? 9 Ekim tarihli toplantı belgesi SEC’in en yeni üyesi Elad Roisman’ın, SolidX ve VanEck’den yetkililerle bu ayın başlarında bitcoin tabanlı borsa yatırım fonlarını görüşmek üzere bir araya geldiğini ortaya koydu.

SEC Bitcoin ETF’leri Kabul Ederse!SEC Bitcoin ETF’leri kabul etsin diye baskı yapan şirketler konunun peşini bırakmıyorlar. Bitcoin ETF’ler ile ilgili bir kural değişikliği teklifini görüşmek üzere Sec’in en yeni üyesi Elad Roisman, SolidX ve VanEck yetkilileri ile bir araya gelmesi basına yansıdı. Görüşmenin kayıtlarında en dikkat çekici nokta ise, ETF’yi savunanların, eğer ETF onaylanırsa hisse değerlerinin yaklaşık 200 bin dolar ya da 25 bitcoin civarında olacağını söylemeleri. Daha önce SEC’e bu konuda bir sunum yapmışlar zaten. Bitcoini elinde tutan tröstün kayıplara veya hırsızlıklara karşı sigortalanacağı da gündemdeydi.

Toplantının en dikkat çekici bir diğer gündemi ise, SEC’in, Mart 2017’de reddettiği zaman dile getirdiği bitcoin ETF’leri ile ilgili endişelerine cevaben artık düzenlenmiş vadeli işlem piyasaları olduğunun açıklanmasıydı.

SEC ile yapılan son toplantıdan bu yana, düzenleyici kurum, teklifler üzerinde son kararını vermek için adımlar atmaya başladı. Geçen ay, ETF’lere onay verip vermeyecekleri konusunda, SEC son işlemlerin başlatılması emrini vermişti. Kamuoyundan yorum almak için de çağrıda bulundular. Kim bu konudaki endişelerinden dolayı bir argümanı çürütmek istiyorsa 31 Ekime kadar dava açmak hakkına sahip.

2018 yılının ikinci yarısı itibariyle tüm gözler SEC üzerindeydi. Sürekli ertelenen SEC onayı da piyasanın durgunlaşmasına neden oldu. Artık SEC daha fazla oyalayamacak ve son kararını verecek. Karar olumlu olduğu takdirde piyasanın coşacağından kimsenin şüphesi yok.

SEC ile ilgili haberlerimiz için tıklayınız

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC Bitcoin ETF’leri Kabul Ederse Her Hisse 25 BTC Değerinde Olacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyada Yeni Risk Olarak Kripto Paralar 1. Sırada Gösteriliyor Son Dakika: Bitcoin 10.000 Dolar Altına Geriledi! Japonya’nın Kripto Para Düzenlemeleri Devam Edecek Zcash’te beklenen bölünme gerçekleşti, Ycash doğdu Ethereum 21% oranında düştü EOS’un sosyal ağı Voice.com’un alan adı için 30 milyon dolar ödendiği ortaya çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır