Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum’da Ölçekleme Çalışmaları Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum’da Ölçekleme Çalışmaları Devam Ediyor
Ethereum’da Ölçekleme Çalışmaları Devam EdiyorEthereum’u daha iyi ölçeklendirebilmek için yapılan çalışmalar tabiri caizse tam gaz devam ediyor. Son olarak gündeme gelen Plasma çözümü, birçok geliştirici tarafından Ethereum’un kısa vadedeki en büyük kozu olarak gösteriliyor. Ancak, Plasma ile birlikte, Ethereum geliştirici topluluğunun gözünü diktiği bir başka proje ise Zcash’e ait. Zcash’in zk snarks projesine benzer bir metod kullanmak isteyen, bir grup geliştirici olduğu ifade edilirken, bu yaklaşımın da Plasma ile birlikte Ethereum’a yarayacağı konuşuluyor.

Şu anda birçok girişimin ölçeklenebilmek için Zcash’in yarattığı zk snarks’e benzer modeller üzerinde durduğu ifade edilirken, bunların arasında tahmin platformu Gnosis de yer alıyor. Yine anonim bir şekilde piyasalarda yer alan barry white hat takma adlı geliştirici de yaptığı açıklamada bu tarz bir projenin Ethereum’u daha geniş bir çapta ölçekleyebileceğine vurgu yaptı.

Kısa vadade saniyede 500 işleme ev sahipliği yapmak isteyen ve bunun için çalışmalarına hız veren Ethereum’da, kurucu Vitalik Buterin de, bu yaklaşımın önemli bir temsilcisi olarak görülüyor. Geliştiricilerin yılda bir olmak üzere toplandığı ve çok önemli bir etkinlik olarak gösterilen Devcon4’te de, Ethereum camiası arasında bu konu çok detaylı bir şekilde tartışıldı.

Son dönemde yaptığı teknik gelişmeler ile fiyat konusunda da yatırımcısında bir beklenti oluşturan Ethereum’un, Plasma ve Zk snarks gibi güncellemelerin gelmesinin ardından yeni dönemde hem fiyat hem de performans olarak nasıl bir grafik çizeceği de merak konusu oldu.

Ethereum’da Ölçekleme Çalışmaları Devam Ediyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum’da Ölçekleme Çalışmaları Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Peter Brandt: Bitcoin, 100,000 doları hedefliyor Son Dakika: Merakla Beklenen Tether Davası Bu Kararla Sona Erdi! Binance Coin, Tether’i zorluyor: Yükselişin nedeni ne? Temizlik Sürüyor: Bittrex’den 9 Liste Dışı Son Ethereum düşüşü ile birlikte Vitalik Buterin ne kadar kaybetti? Avrupa’daki Bitcoin Cash ATM’lerinin Sayısı Git Gide Artıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır