Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple Anketine Göre ”Ödeme Profesyonellerinin” Yüzde 75’i Kripto Para Kullanmak İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple Anketine Göre ”Ödeme Profesyonellerinin” Yüzde 75’i Kripto Para Kullanmak İstiyor
Ripple Anketine Göre ”Ödeme Profesyonellerinin” Yüzde 75’i Kripto Para Kullanmak İstiyor

2/2


2/2


Ripple geçtiğimiz günlerde ”Blockchain in Payments’‘ isimli ”küresel ödeme profesyonellerine yönelik” bir rapor ve araştırma hazırladı. Söz konusu araştırma tamı tamına 700 küresel ödeme platformu yetkilisi ile gerçekleştirildi ve elde edilen sonuçlar bir hayli umut vaat etmekte. Bill Clinton gibi ünlü isimlerin katıldığı ve konuşma yaptığı Swell 2018 etkinliğinde açıklanan rapora göre, kripto para birimlerinin daha geniş kabul görme dönemi ”hızlı bir şekilde yaklaşıyor.”


İlgili haber:
Bill Clinton: Aşırı Düzenleme Blockchain’in ”Altın Yumurtlayan Kazını” Öldürebilir

Ripple pazar stratejisti Cory Jonhson’ın açıklamaları ile tanıtılan araştırma özellikle günümüzün ”zamansız” dünyası için etkili çözümler sunmakta. Johnson bulunduğumuz yüzyıl içerisinde insanların artık bir şeyler beklemek istemediklerini ve hızlı çözümler aradıklarını vurguladı ve araştırmanın 22 farklı ülkeden 700 katılımcı ile gerçekleştirildiğini ifade etti.

Söz konusu katılımcıların %45′i, ”çoktan üretime, pilot aşamasına veya bir blockchain sağlayıcısı ile ortaklık imzalama” aşamasına geçti bile. Başka bir %18’lik dilim ise ”ödeme amaçlı kullanım için üretim veya üretime çok yakın aşamada” halihazırda bir Blockchain ürününe sahip olduklarını ifade etmekte.  Ancak araştırmanın en çok göze çarpan kısmı, 700 katılımcının %75’inin ”temel para birimi ve/ya tasfiye birimi olarak bir dijital varlık kullanma konusunda aşırı veya çok ilgili” olduklarını iddia etmeleri.

Eğer Ripple’ın elde ettiği veriler gelecekte kusursuz bir şekilde işlerse, kripto para birimlerinin dünyanın en büyük finansal kurumları tarafından kullanılması sadece an meselesi demektir.

Ripple Anketine Göre ”Ödeme Profesyonellerinin” Yüzde 75’i Kripto Para Kullanmak İstiyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple Anketine Göre ”Ödeme Profesyonellerinin” Yüzde 75’i Kripto Para Kullanmak İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Piyasası Yeşil Bir Tablo Çizmeye Başladı – Bitcoin 3.500 Dolar Üzerine Çıkabilecek Mi? Bitcoin 5% artışla 5.516,0 seviyesinin üzerine çıktı Bitcoin hash rate yeni zirvesinde: BTC fiyatı yükselişe geçti Ekim’de Bitcoin fiyatını etkileyebilecek 4 önemli gelişme Bitcoin’e Yasak Getiren G20 Ülkesinden Yeni Adım Portekiz’den Vergi Hamlesi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır