Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

NEO’nun Kurucusu: Blockchain Ağları Aşırı Regülasyona Maruz Kalıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » NEO’nun Kurucusu: Blockchain Ağları Aşırı Regülasyona Maruz Kalıyor
NEO’nun Kurucusu: Blockchain Ağları Aşırı Regülasyona Maruz KalıyorAntshares (önceki ve daha popüler adıyla NEO) platformunun kurucusu Da Hongfei, blockchain ağlarının ve kripto para birimlerinin aşırı şekilde regülasyona maruz kaldığını düşünmekte. Ünlü kurucu aslında 8BTC ile yakın zamanda yaptığı röportajda şunları ifade etti:

”Aslında, blockchain mevcut finansal regülasyon sistemi içerisinde çok zor hayatta kalabilir. Lisanslı bir kurum, zaten işi yapmaya lisansı olduğu için bir blockchain firması ile iş birliği yapmayı gereksiz bulabilir. Firma neden kendisinin işine o kadar da yaramayacak bir ortaklığa girişme zahmetine girsin ki? Eğer blockchain firmalarının lisansı olmazsa, bunlar yasal olarak çok büyük oranda uygulama kabulü iznine erişemezler.”

Hongfei bunun yanı sıra blockchain ağlarının özellikle video oyunları sektöründe olan artışına dikkat çekti ve NEO’nun özellikle blockchain oyun projeleri için seçildiğini vurguladı. Blockchain teknolojisinin finans sektörü yerine oyunlarda kullanılma sebebine de değinen Hongfei, bunun aslında regülasyonlardan kaynaklı bir bariyer yüzünden olduğunu da açıkladı. Honfei blockchain teknolojisinin iki sektörde de başarılı olabileceğini düşündüğünü ifade etmesine rağmen, toplumu blockchain ile etkilemek adına oyun sektörünün finans sektöründen bir adım geride olduğunu da itiraf etti.

NEO ve Ethereum’un yanı sıra bir kaç adet daha halka açık blockchain ağı olduğunu belirten kurucu, bunların çoğunun ne yazık ki yeterince ilgi çekici uygulamaya sahip olmadığını vurguladı. Hongfei’ye göre blockchain ağlarından çok, ağların üzerinde uygulamalar ilgi ve dikkat çekmekte.

NEO’nun Kurucusu: Blockchain Ağları Aşırı Regülasyona Maruz Kalıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

NEO’nun Kurucusu: Blockchain Ağları Aşırı Regülasyona Maruz Kalıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tether’ın USDT’si Tron Ağına Geldi Blockchain ve kripto paranın cazibe merkezi İstanbul IOTA, BitPanda ile Ortaklık Anlaşması İmzaladı Büyük geri çekilme sonrası Bitcoin 7300 dolar hattında dengelenmeyi başardı EOS 19% düşüşle 3,9978 seviyesinin altına geriledi En Zengin Üçüncü XRP Cüzdanından, 25.000.000 Adetlik XRP Transferi Gerçekleştirildi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır