Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Reuters Doğruladı: Bitcoin Fransa’da 6.500 Tütün Mağazasında Satılacak!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Reuters Doğruladı: Bitcoin Fransa’da 6.500 Tütün Mağazasında Satılacak!
Reuters Doğruladı: Bitcoin Fransa’da 6.500 Tütün Mağazasında Satılacak!


Fransa’nın 24.000 tütün satış noktasında Bitcoin’i (BTC) satma girişimi, merkez bankası ve diğer kaynaklardan gelen güvensizlik oylarına rağmen geçici olarak başlatılmış durumda.

Bugün 6 Tütün Dükkanında, Şubat Ayında 6500 Dükkanda
Reuters’in 8 Ocak’taki haberinden alıntı yapan organizatör Adil Zakhar’ın bildirdiğine göre, Paris’teki altı “Tabac” mağazası bu hafta ön ödemeli Bitcoin kartları arz etmeye başladı. Önümüzdeki ay en kısa sürede hızlı bir şekilde 6500 mağazada bu satışın yapılması planlanıyor.

İnsanlar Bitcoinle Tütün Alımını Anlamsız Buluyor
Zakhar yayında “Bazı insanlar online Bitcoin almayı anlaşılmaz buluyor” ifadesini kullanıyor.

Yerel tütün dükkanı sahiplerine, uzak bir anonim web sitesine güveneceğinden daha fazla güveniyorlar.

Teknoloji şirketi KeplerK’in kurucu ortağı olarak Zakhar, Bitcoin’i Fransa’nın gündemine sokmak için ateşli bir şekilde mücadele eden kişilerin başını çekiyor.

Kasım ayında Bitcoinist ve diğer yayın organlarının, planın açıklandığı tarihte yazdıkları şekilde, sigara satıcıları tarafından gerçekleştirilecek olan her türlü Bitcoin satışını onayladıklarını inkar eden yetkililer, Fransa Merkez Bankası (BoF) dahil olmak üzere muhalefet partileriyle bir araya geldi.

Bu konu Fransa Merkez Bankasının himayesi altında çalışmalarını yürüten ve KerplerK’yı başlatan Fransız İhtiyati Denetleme ve Karar Merciinin duruşuyla çelişiyor gibi görünüyor.

Fransa Merkez yaptığı açıklamada “böyle bir anlaşmanın yapılması bir kenara gündeme dahi gelmesi söz konusu değil” ifadelerini kullanıyor.

Bitcoin ve Bankalar İçin Yapılan Çağrılar
Böylece satışların başlaması, Fransa’da devam eden kripto para birimini çevreleyen kafa karıştırıcı yasal zeminde bir başka noktaya işaret ediyor.


Aynı zamanda, hem Bitcoin hem de bankalar, başka sebeplerden ötürü ana akım medyayı eleştirmeye devam ediyor.

Bu haftanın başlarında Bitcoinist 12 Ocak Cumartesi günü bankalardaki mevduatın çekilmesi çağrısında bulunan oganizatör sarı yeleklilerin, politik taban hareketiyle gündeme gelen ve hayata geçirilen yeni bir proje olduğunu bildirdi.

En ufak bir şiddet dahi içermeyen ve hükümete baskı yapmayı hedefleyen ‘Referendum des Percepteurs’(Koleksiyoncuların Referandumu) isimli grup, Bitcoin dünyasında geçen hafta meydana gelen Trace Mayer’in Proof of Keys kutlama çağrısına benzer bir olayı yakından yansıtıyor.

Bu arada, kripto para birimi kullanıcıları, Parisli sanatçı Pascal Boyart‘ın duvar resminin bir parçası olarak gizlenmiş bir Bitcoin ödülünü aramaya devam ediyor. Para ödülüne yapılacak olan katkılar için açık bir cüzdanda şu anda 0.287 BTC yani yaklaşık olarak 1155 $ bulunuyor.

Daha önceden de hatırlanacağı üzere Bitcoin ile satış yapılan farklı ürünler gündeme gelmişti. Bunlar arasında en ilginç olanı ise Lamborghini marka lüks arabanın Bitcoin alma amacıyla satılığa çıkarılmasıydı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Reuters Doğruladı: Bitcoin Fransa’da 6.500 Tütün Mağazasında Satılacak! appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Reuters Doğruladı: Bitcoin Fransa’da 6.500 Tütün Mağazasında Satılacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Monex Group Kripto Para Sektöründe Zarara Uğradı ABD’deki Federal Rezerv Yetkilisi Blockchain Hakkında Konuştu YouTube’un lider analistinden çarpıcı Bitcoin fiyat tahmini Tarihin En Büyük Airdropu: Blockchain, 125 Milyon Dolarlık Stellar (XLM) Dağıtıyor! Algorand’de Sıcak Cüzdan Şoku: 2 Milyon Dolar Kayıp Var Şikago Gelişmeye Devam Ediyor! Bölgeye 30 Yeni Kripto Para ATM’si Eklenenecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır