Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’in 3.400 Dolara Düşmesi Bireysel Yatırımcıyı Korkutup, Kurumsal Yatırımcıya Yaradı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’in 3.400 Dolara Düşmesi Bireysel Yatırımcıyı Korkutup, Kurumsal Yatırımcıya Yaradı
Bitcoin’in 3.400 Dolara Düşmesi Bireysel Yatırımcıyı Korkutup, Kurumsal Yatırımcıya YaradıBitcoin geçtiğimiz Pazar günü başka bir rekor daha kırıp 4.000 doların da altına, kısa süreliğine 3.400 dolara kadar geriledi. Basın saatine göre ise Bitcoin tekrar bir sıçrama yaparak kendisini 4.000 doların üzerine atmayı başardı ve görünüşe göre dip seviye bulundu.

‘Bitcoin Öldü’
Nouriel Roubini gibi bir çok kripto para eleştirmeni, Bitcoin’in ‘balon’ olduğunu ve söz konusu balonun bu sefer patladığını, Bitcoin’in son günlerini yaşamakta olduğunu ifade etse de, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri daha önce de yaptıkları gibi indi, dip seviyeyi buldu ve şimdi yükselişe geçiyor. Peki söz konusu 2.000 dolarlık düşüş aslında tam olarak neye sebep oldu?

Jake Chervinsky‘nin görüşüne göre, Bitcoin’in 4.000 dolar altına inmesi bireysel yatırımcıyı paniğe sürükleyip, bütün elindekini sattırırken, kurumların da ”ucuzdan Bitcoin almasını” sağladı. Özellikle 2019 yılında piyasaya giriş yapacak olan Bakkt ve Fidelity gibi dev finansal kurumları göz önüne alırsak, bu onlar için ucuz sermaye anlamına gelmekte. Dahası, piyasanın dört gözle beklediği VanEck Bitcoin ETF başvurusu sonucu da henüz resmi olarak açıklanmadı ve bunların hepsi şu sıralar bir beklenti oluşturmaya devam ediyor.

Bitcoin’in 3.400 Dolara Düşmesi Bireysel Yatırımcıyı Korkutup, Kurumsal Yatırımcıya Yaradı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’in 3.400 Dolara Düşmesi Bireysel Yatırımcıyı Korkutup, Kurumsal Yatırımcıya Yaradı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Ayı Piyasasının Geri Dönmesiyle Sakin Sosyal Medya Devi Facebook Bitcoin’e Rakip Olmaya Hazırlanıyor! Kripto Para Madencilik Şirketi 58 Milyon Dolar Kayıp Yaşadı Bitcoin, Ethereum ve Ripple Sakin, Bu Altcoin İse Airdrop Haberiyle Hızla Yükselişe Geçti Çarpıcı rapor: CME vade sonundan önce Bitcoin’de olağan dışı hareketler Binance DEX’e Bu 29 Ülkeden Erişim Sağlanamayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır