Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC, DLT ve Diğer Teknolojiler ile İlgili İnovasyon Çalışmaları Yapacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC, DLT ve Diğer Teknolojiler ile İlgili İnovasyon Çalışmaları Yapacak
SEC, DLT ve Diğer Teknolojiler ile İlgili İnovasyon Çalışmaları YapacakAmerikan Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) yaptığı açıklama ile Finansal teknolojiler ve inovasyonlar ile ilgili yeni bir birim kurduğunu duyurdu.

SEC’in kurumsal finans yatırımcıları departmanının başındaki isim olan Valerie A. Szczepanik tarafından yürütülecek olan bu yeni birimin, finansal inovasyonlar ve yeni çıkan teknolojilerin piyasalara entegrasyonu konusunda, kuruma bilgi akışı sağlayacağı kaydedildi.

Bu yeni teknolojiler arasında en dikkat çeken ise hiç şüphesiz DLT teknolojisi. Son dönemde DLT’nin finans piyasalarına nasıl etki edeceği ile ilgili ciddi çalışmalar yapılırken, SEC’in bu hamlesinin de DLT’nin kullanım alanına ilişkin kurumların ne kadar ciddi olduğunun bir göstergesi olduğu ifade edildi.

Departmanın başındaki isim Valerie Szczepanik, şunları söyledi:

”Şu anda bu birimi kurma amacımız, girişimcilere bu konuda yardımcı olabilmek. Onların önünü açarak finansal inovasyon alanında ön plana çıkmak istiyoruz. Fikirleri test ederek, deneyerek ve öğrenerek, bu süreci en efektif şekilde sürdürmek istiyoruz.”

SEC başkanı Jay Clayton, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”SEC şu anda yatırımcılar ve market katılımcıları ile yeni yaklaşımlar üzerinde çalışıyor. Bu da onlardan birisi. Artık daha kaliteli, daha efektif ve daha güzel inovasyonları piyasalara uygulamak istiyoruz. Gelecek vaad eden teknolojileri kullanmak ve bunları değerlendirmek amacındayız. Zaten kurum olarak yapmamız gereken şeylerden en önemlilerinden birisi de bu. Biz de bundan sonra bu alanda daha atak olmak zorundayız.”

SEC, DLT ve Diğer Teknolojiler ile İlgili İnovasyon Çalışmaları Yapacak isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC, DLT ve Diğer Teknolojiler ile İlgili İnovasyon Çalışmaları Yapacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum’un Yükselmesini Sağlayacak 5 Sebep! Kripto Paralar, Tatil Sırasında Düşüşünü Sürdürüyor IEO Projesi PERL, Hayal Kırıklığı Yarattı EOS 20% oranında düştü Tim Draper: Arjantin Başkanı’na Kripto Paraları Yasallaştırmasını Söyledim Bitcoindeki kayıp Facebook, Apple gibi devlerin 2 ayda kaybettiği 2 Trilyon dolarla kıyaslanamaz

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır