Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Reuters: Bitcoin’in Kırılganlığı İngiltere Kaynaklı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Reuters: Bitcoin’in Kırılganlığı İngiltere Kaynaklı
Reuters: Bitcoin’in Kırılganlığı İngiltere Kaynaklı

© Reuters.  © Reuters.

Reuters yayınladığı en son raporunda, Bitcoin’in kırılganlığı ile İngiltere’nin kripto para piyasası ile ilgili olarak yapacağı radikal eylemlerin yakından ilgili olduğunu iddia etti. Ancak raporda, Bitcoin’in düşüşü ile beraber hükumetin üzerindeki reform baskısının bir nebze olsun azaldığı ifade edildi.

Kripto Paralar ile İlgili Yönetmelik Süreci Hala BelirsizDünyanın en popüler kripto para biriminin fiyatı son günlerde 4,500 dolara düştü. Öyle ki, bu düşüş son 7 günde yaklaşık yüzde 20’ye ulaştı. Bu sebeple oldukça rahatlayan İngiliz regülatörler, artık uygun düzenlemelerin hazırlanmasına daha fazla zaman ayırmayı planlıyorlar.

İngiltere Ekonomi Bakanlığında finans hizmetleri müdür yardımcısı Gillian Dorner, bir konferansta verdiği demeçte şu ifadelere yer verdi:

“Kripto para ile ilgili düzenleme konusunu biraz daha derinlemesine incelemek ve makul bir yaklaşım benimsemek için daha fazla mesai harcayacağız. İngiltere şu anda yenilikçi bir ekonomi modelini sisteme uyarlamak gibi zorlu bir süreçle karşı karşıya. Öyle bir düzenleme yapmalıyız ki hem tüketici haklarını korumalı, hem de mali suçları engellemekten taviz vermemeliyiz.”

Financial Yürütme Kurumu (FCA) Direktörü Christopher Woolard, mevcut yönetmelikler etrafındaki muğlak noktaların netleştirilmeye ihtiyacının olduğunu söyledi. Woolard’ın verdiği bilgiye göre FCA, mevcut yönetmelikte kripto varlıklar ile ilgili nasıl bir düzenleme yapılacağı konusunu tartışmak için yıl sonuna kadar toplanacak.

Woolard’a göre bu toplantı sonrasında FCA’nın mevcut kıstaslarının tekrar değerlendirilerek en uygun çerçeve çizilecektir. Bu çerçeve plan göre hangi kripto paranın ilgili kıstasları geçerek kabul edileceği, hangilerinin de kabul görmeyeceği belli olacak. Ancak bu konuda en son söz sahibi İngiltere Maliye Bakanlığı olacak.

Bitcoin’in Kırılganlığı İngitere Kaynaklı Mı?Geçen ay İngiltere Maliye Bakanlığı tarafından verilen bir önergede FCA ve İngiltere Merkez bankası kripto paralar için olumsuz sayılabilecek bir karara imza attılar. Bu karara göre FCA ve Merkez Bankası kripto varlıklara bağlı türev ürünlerin perakende müşterilerine satışını yasakladı. Bu kararın hemen ardından kripto piyasalarda başlayan düşüş hala devam ediyor. Kripto piyasaların ve Bitcoin’in kırılganlığı ile bu kararın ortaya koyduğu belirsizlik bazılarına göre yakından alakalı.

Durum böyle olsa da İngiliz vatandaşları arasında Bitcoin ve diğer kripto paraların kullanımı oldukça yaygın. Bu karara atıfta bulunan Woolard, uluslararası meslektaşlarla işbirliği olmadan tek bir ülke tarafından kurulan, tek taraflı bir eylemin bariz bir sınırlama getirdiğini belirtti. Her ülke yetkililerin bir araya gelerek alacağı ortak karar aslında birçok belirsizliği ortadan kaldıracaktır.

Çoğu uluslararası otorite hala kripto para birimi ile ilgili potansiyel kaygılar konusunda kendi bağımsız sonuçlarını çıkarmaya devam ediyor. Ancak yakın gelecekte herhangi bir işbirliğine dayalı uzlaşmaya varılması şu an için mümkün gözükmüyor.

ingiliz Kripto Para Borsaları ve Bankaları Uyumlu Olmak Zorunda yazısı için

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Reuters: Bitcoin’in Kırılganlığı İngiltere Kaynaklı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

BitGo, Yeni Kurulan Borsanın Müşterilerinin Fonlarını Saklayacak IBM Anketi: Birçok Global Firma, Merkez Bankalarının Dijital Para Çıkarmasından Yana OKEx süresiz Bitcoin türev ürününü piyasaya sürüyor QuadrigaCX’in Cüzdan Anahtarları Kiralık Kasada Saklanıyordu Yatırımcılar portföylerinde hangi kripto para birimlerini tutuyor? Blockstream’in Uydu Yayını, Gizemli Bir Bitcoin Kullanıcısından İlk Mesajını Aktardı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır