Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rapora Göre Popüler Bitcoin Borsaları Dahi Kullanıcıları Aldatıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rapora Göre Popüler Bitcoin Borsaları Dahi Kullanıcıları Aldatıyor
Rapora Göre Popüler Bitcoin Borsaları Dahi Kullanıcıları Aldatıyor


Bir rapor, Coinmarketcap’da listelenen en iyi 25 kripto para borsasının neredeyse tamamının hatalı alım satım verisi sunduğunu iddia ediyor.

Blockchain Transparency tarafından yürütülen en iyi 25 kripto para birimi borsasının hacmiyle ile ilgili bir araştırma, şok edici bir veri ortaya koyuyor.

Borsalar Sahte Verileri Paylaşıyor
Raporda, neredeyse tüm üst borsaların, hayali alım satımla (wash trading) ilgili illegal uygulamaları yerine getirerek, işlem hacmini gerçekten taklit ettiklerini gösteriyor.


Kavramla ilgili bilgisi olmayanlar için, wash trading kavramı, Investopedia’ya göre, bir yatırımcının yanıltıcı bilgileri pazara sokmak için açık bir güvence satın alması ve satması sürecidir ve bu süreçte yatırımcılar ile komisyoncular bir araya gelip gizli anlaşmalar yapmaktadır.

Coinmarketcap’ın en iyi borsalar listesinde, bu borsaların 11’den fazlasının % 99’dan fazla sahte hacme sahip olduğu ve 12’sinin de Huobi ve OKEx’in de dahil olduğu alım satım hacminin % 75’inden fazlasını sahte alım satımlar oluşturduğu için, güvenilmez olarak değerlendiriliyor.

Alım satım işlerinin çoğunun Cayman Adaları ve Cebelitarık gibi illegal hayali ticaret uygulamalarına yönelik net düzenlemelere sahip olmayan yerlerde yapıldığı gerçeğinin de, bu tür bir alım satımın gerçekleştirildiği borsalarla ilgili böyle bir algının oluşmasının nedenlerinden biri olduğu söyleniyor.

Dürüst Borsalar
Durum böyle olsa da, halen işlem hacimlerinde “dürüst” davranan birkaç kripto para borsası var. Onlar da Binance, Bitfinex, Coinbase, BitFlyer, Gemini, Kraken.

Kraken ve Coinbase gibi diğer popüler borsalar, hacme göre en iyi 25 Borsa arasına girmek için böyle bir yola tenezzül etmediler. Blockmanity’ye göre, işlemlerini çoğunlukla resmiyete göre gerçekleştirdikleri için onlar “hayali alım satımı kesinlikle” hoş görmeye yanaşmayacaklar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

The post Rapora Göre Popüler Bitcoin Borsaları Dahi Kullanıcıları Aldatıyor appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rapora Göre Popüler Bitcoin Borsaları Dahi Kullanıcıları Aldatıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC’ten Kripto Para Dolandırıcısına Ağır Darbe Kripto Para Madencilik Devi 650 Milyon Dolar Zarar Etti! Bitcoin 5.000 Doların Üzerinde Konsolide Oluyor! Hindistan, Kripto Para Birimlerinin ”Kullanımını” Yasaklamayı Düşünüyor! Circle CEO’suna Göre Bitcoin Her Zaman Büyümeye Devam Edecek IMF’den Ripple’a övgü dolu sözler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır