Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İşte 2019’un Yıldızı Olmaya Çalışan Kripto Para Projeleri

Ana Sayfa » GÜNCEL » İşte 2019’un Yıldızı Olmaya Çalışan Kripto Para Projeleri
İşte 2019’un Yıldızı Olmaya Çalışan Kripto Para Projeleri

7/7


2/7

Blockchain teknolojisi ve merkezi olmayan platformların bu yıl içinde kanıtlayacak çok şeyi var. Ana ticaret medyasının ve bankacılıktaki müttefiklerinin 2018’de başarabilecek bir şey varsa, tüm Blockchain endüstrisine gölge düşürmekti ama uzmanlara göre bunu başaramadılar gibi görünüyor. Ancak kanıtlanmış bir kullanım durumu yok. Ayrıca bu yılın yıldızı olmaya çalışan kripto para projeleri de var.

Önemli kripto para projeleri ve genel sorunları
Kripto para birimi sektöründeki birçok projenin kendisini kanıtlaması gerekiyor. Bazı projeler bu konuda yol gösterebilir ya da aksi yönde yapılan eleştirilerin haklı olduğunu kanıtlayabilirler. Ethereum’un kitle fonlamasının ötesinde bir amaca hizmet ettiğini göstermesi gerekiyor. EOS, milyarlarca blok üreticisini zenginleştirmekten daha fazlasını yapmaya hizmet ettiğini kanıtlamalı.

DApp’lar çoğalabilirse (ve aslında kullanıcılar kazanamazsa), 2020’de kurumsal teknoloji durumunun tüketici olayından daha güçlü olduğu kesin bilgisiyle karşı karşıya kalacağız. Ve diğer projeler de kripto para biriminin ve Blockchain’in 2019’da gelişip gelişmeyeceğini tanımlamaya yardımcı olacak. Burada, hiçbir şekilde yorucu olmamak üzere, bazı projelerin gelecek yıl boyunca kanıtlayacağı çok şey var.


Kripto Para Projeleri
Ethereum (ETH) projesi
2019 yılında Ethereum için ölmek ya da hayatta kalmak, tüm ağın ölçeklenebilirliği ile ilgili. Ethereum topluluğu, geçen yılın büyük bir bölümünde belirsizlikle yaklaşan hard fork olan Constantinople konusunda ihtiyatlı bir şekilde iyimser. Aynı zamanda proje, proof of work’ten proof of stake konsensusa geçmeye karar verecek. Zcash’ın zk-SNARK’larının potansiyel entegrasyonu ağa Plasma’ya ihtiyaç duymadan saniyede 500 işleme destek olacak şekilde konumlandırılacak.

Bu arada TRON ve EOS gibi rakipler, Ethereum ağını sarsan belirsizlikten yararlanıyorlar ve Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’i geliştirme ekibinin yol haritasını eleştirmek çin gerekli her çabayı sergiliyorlar. Vitalik Buterin’in Ethereum topluluğundaki itibarı, daha önce projenin onsuz yaşayabileceğini ilan etmesinden sonra 2019’da da tehlikede görünüyor.

Ethereum projesinde hata için fazla yer yok gibi görünüyor, Constantinople hard forku için 16 Ocak tarihi yalaşıyor. Bu hard fork, ETH’nin fiyatını çukurlardan kaldırma ve en büyük kripto para birimleri arasında 2 no.lu koltuğa tekrar oturtma konusunda katalizör olabilir. Aynı zamanda, aşağıdayken Ethereum’u tekmeleme fırsatını yakalayan eleştirmenleri susturabilecek bir gelişme.


Kripto Para Projeleri
DFINITY (DFN) projesi
4 Ocak 2017 tarihinde DFINITY baş bilim adamı Dominic Williams (NYSE:WMB), “Kod Kanunu” olduğunu açıkladı ve Ethereum’a “kardeş ağ” önerisini açıkladı. Şubat ayında Dominic Williams, Medium’da şunları paylaştı:

Copper ile olan görevimiz basit: Özelliklerin sürünmesini önler ve üretilen sanal bilgisayarın hızını ve kapasitesini ve ayrıca çalışan bir Blockchain Sinir Sistemini büyük ölçüde artırır. Bunu mümkün olduğu kadar çabuk yapmak istiyoruz ve yıllar içinde değil birkaç ay içinde.

DFINITY, projeye olağanüstü yetenekler getirmeye devam ettiği ve kendisini “İnternet Bilgisayarı” olarak tanımlamaya başladığı için 2017 yılı boyunca neredeyse efsanevi bir statü kazandı. DF8ITY 2018 yılında, endüstri devleri Andreesen Horowitz ve Polychain başkanlığındaki iki fon turunda 195 milyon dolar topladı.

DFINITY, ademi merkeziyetçi (merkezi olmayan) dünyada bir altın yıldız projesi. Bu, 2014’ten beri devam eden bir proje ve halka hala hiç göstermediği gerçekleriyle ilgili fark oluşturabilecek bir proje. Ancak, piyasaya çıkma süresi kesinlikle en iyi finanse edilen operasyonlar için bile bir faktör. Bir MVP’yi açıklamadan önce DFINITY’nin artık yaz sonuna kadar çıkması ile ‘yerelleşme için NASA’ olmayı hedefleyen projenin ilerleyişi hakkında sorular sorulacak. Projenin kendini kanıtlaması gerekiyor.

Polymath (POLY) projesi
Polymath ekibinin 2019 için beklentileri çok yüksek. O zamanlar sıra dışı bir vaadin ardından 59 milyon dolar topladıktan sonra -KYC, AML ve menkul kıymetlerin uygunluğuna odaklanmak için- Polymath aralarında SEC gibi ana rakiplerinin de bulunduğu kişileri tamamen oyunun dışına attı.

ICO modeli bazı rafine formlarda geri dönebilir, ancak 2019 için kripto endüstrisinin dikkati, Menkul Kıymet Token Teklifi (Security Token Offering (STO)) ile ilgili ve giderek daha belirgin hale gelen düzenlemelere ve uygulama stratejilerine uyma gereğidir. STO’nun yükselişi, birçok kişi tarafından geleceğin kitle fonlaması platformu olarak tanımlandı ve Polymath, Kralın mantosunu benimsemek için iyi bir konumda görünüyor.


Kripto Para Projeleri
Bu nedenle Polymath ve ST-20 token standardı Ethereum ve ERC-20 tokenlerinin yaptığı büyüme türünü tecrübe etmek istiyorsa, fon modellerinin arkasında, çok daha ötesine geçen dijitalleştirilmiş menkul kıymetler talebinin olduğunu kanıtlamaları gerekiyor.

Polymath’ın mükemmel bir yılı varsa ve perakende yatırımcıları, menkul kıymetlere yatırım yapmanın faydalı (ve daha güvenli) olduğuna ikna edebilir. Tamamen spekülatif tokenlere yatırım yapılırsa -ve yeni basılmış ST-20 tokenlerine- o zaman kripto paralar eşit derecede iyi bir yıla sahip olacak.

Bir dApp
Vitalik Buterin white paper’ında “Yeni Nesil Merkezi Olmayan Uygulama Platformu” vaat ettiğinden bu yana yarım yıldan fazla bir süre geçti. Bunu, daha da tuhaf vizyonlarla daha da “yeni nesil” olmaya söz veren birkaç yeni dApp platformu izledi; özerk organizasyonlar sayesinde, Wells Fargo’nun yerine geçmek üzere merkezileşmemiş bankalar ve merkezileşmemiş oracles’e dayanan kripto sigortası.

Ancak, dApp devriminin en başarılı ürünü hala Crypto Kitties (Kripto Kitties). Hafif kabulü olan dApp’ler, ICO sözleşmelerini saymazsanız sadece kumar oynamak için kullanılır. Çok fazla övgüye değer bir dApp, Augur olabilir.


Kripto Para Projeleri
Eğer ademi merkeziyetçilik eksantrik bir deneyden daha fazlası olacaksa, uygulama üreticileri, kullanıcıların kullanmak isteyecekleri sistemler oluşturma konusunda ciddi ilerleme kaydetmeli. O zamana kadar ademi merkeziyetçi uygulamalar, esasen henüz daha fazla ICO’lar sağlamak için hatırlanacak.

Crypto.com ve Monaco projesi
Hong Kong merkezli Monaco projesi “her cüzdana kripto para birimi” koymak amacıyla ICO’sunu başlatmasından bu yana bir buçuk yıldan fazla bir süre geçti. Amaç, iddialı ama ulaşılabilir bir şeydi: Dijital bir cüzdan kartı.

ICO’dan bu yana geçen bir buçuk yıl boyunca, Monaco projesinin en önemli başarısı, crypto.com alan adını 10 milyon dolara çıkarmak oldu. Projenin başlangıçta ICO’sunda 25 milyon dolar topladığı göz önüne alındığında, yatırımcılar bu paranın iyi harcandığını düşünebilirler.


Kripto Para Projeleri
Proje aylarca Visa (NYSE:V) ile potansiyel bir ortaklık haberleri ile yükseldi ve düştü. O zamandan beri proje ile ilgili birçok haber var, ancak çok az sayıda olanı doğrulandı. Ekip mobil uygulamalar yayınladı, yeni kartları “test” ettikleri videoları çekti ve sonunda Singapur’a ilk sevkiyatlarını açıkladı. Kripto kartlarının ne kadarının müşterisine ulaştığı belli değil.

Hala proje için iyimser olmak için çok neden var. Bir duyuruya göre, proje güvence altına alındı ​​ve kartlarını Amerika Birleşik Devletleri’nde başlatmak için bir bankacılık ortaklığı kurdu. Sadece bir sonraki pazarlarında, kartları biraz daha hızlı hareket ettireceklerini umuyoruz. Fiat ve kripto arasındaki ağ geçidini gezinmeyi biraz daha kolaylaştırabilirlerse, crypto.com bu alanda hala gerçek bir oyuncu olabilir. Başarısız olursa, geri dönülmeyen bir yola girmiş olduğundan tekrar yükselişe geçmeleri zor olacak.

EOS projesi
2019’da kendini göstermesi gereken bir diğer proje ise EOS. EOS topluluğunun projeye olan inancını kaybetmesi için çok fazla nedeni var. Bu arada, projenin üzerindeki düzenleyici baskısını arttıran 4 milyar dolarlık bir ICO olmasına rağmen, topluluk birkaç nedenden ötürü projeyi reddetti. Birincisi, EOS blok üreticileri, RAM’i artırmaya ve kâr için satmaya başladıklarında projeye gölge düşürdüler.

İkincisi, EOS’un CTO’su olan Dan Larimer, yine huzursuz olmaya başladığına işaret etti. Ana ağın başlatılmasından sonra, EOS topluluğunun duymak istediği şey bu değildi. EOS’un CTO’su olan Dan Larimer, EOS ana ağının başlatılmasından kısa bir süre sonra, proje ile yatırımcıları sarsan ve EOS fiyatını olumsuz etkileyen bir kripto para birimi oluşturduğunu ima etti.


Kripto Para Projeleri
Projenin delegasyona dahil edilen riskli kanıt sistemine bağlı merkezileşme şüphelerini çevreleyen EOS Blockchain’inin aklanmasına yardımcı olmak için Larimer’e ihtiyaç var. IOST da dahil olmak üzere daha küçük rakipler DPOS mekanizmasında atış almaya başladı ve sınırlı süpernodlar modelinde potansiyel olarak bir saldırıya yol açabilecek zayıf noktalara dikkat çekildi, uygulama geliştiricilerin duymak istedikleri son şey bunlardı.

DApp’lardan bahsetmişken son zamanlarda rekabet TRON (TRX), Ethereum (ETH) ve EOS arasında daha şiddetli hale geldi. Ethereum’un iyi ölçeklenebilir bir çözüm benimsemesine diğer projelerden şu anda daha yakın olması ve TRON’un kurucusu Justin Sun’un geliştiricileri diğer Blockchain’lerden kendi gemisine atlamak için teşvik etmesi, EOS’un oyununa başlaması gerektiğini açıkça gösteriyor. TRON (TRX) şu anda EOS’u dApps sayısı için takip ediyor, ancak TRON’un kurucusu Justin Sun, geliştirici yetenekleri konusunda en yakın rakibine fark atıyor.


Kripto Para Projeleri
EOS Blockchain’i, projenin yoluna devam etmesine izin verecek kadar çok şey yaptı. Ancak geçen yılın kanıtladığı gibi, Blockchain manzarası hızlı bir şekilde değişebilir ve EOS rekabet gücünü korumak için bunu hızlandırmalı. Çünkü EOS projesine yönelik ciddi merkezileştirme iddiaları var, bu da projeyi tehlike altına atıyor. Ayrıca Dikey ve yatay olarak ölçeklendirilebilir merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) oluşturmak için kullanılan Blockchain tabanlı kripto para platformu EOS, geçtiğimiz aylarda siber güvenlik firması Peckshiled tarafından detaylıca analiz edildi. Peckshiled firmasının araştırma sonuçlarına göre, 200.000 EOS hesabı uykuda görünüyor.

EOS Blockchain’i yetkilendirilmiş proof-of-stake (DPos) konsensüs protokolüne sahip. DPos, EOS token sahiplerinin, daha sonra aldıkları oy sayısına göre seçilen blok üreticilerine oy vermelerini gerektiriyor. Temsilciler veya blok üreticileri EOS’taki işlemlerin onaylanmasından sorumlu. Ancak ortaya çıkan bir belgeye göre, bu durum delegeler arasında karşılıklı oy ve rüşvet sorununa yol açtı. Bu nedenle EOS ağı sadece yönetimsel konularla ilgilenmekle kalmayıp ayrıca ağında başlatılan uygulamaların da saldırılara karşı savunmasız olduğu ortada. Bu nedele EOS 2019’da kendini ispatlaması gereken kripto para projelerinin başında yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post İşte 2019’un Yıldızı Olmaya Çalışan Kripto Para Projeleri appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İşte 2019’un Yıldızı Olmaya Çalışan Kripto Para Projeleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Weiss Ratings Kripto Para Sıralamasını Yayınladı: Uzun Vadeli Yatırım Yapılacak Kripto Paralar! Dünya Ekonomik Forumu, Bitcoin Blockchain’i ile ilgili çarpıcı bir rapor yayımladı Dünya Devi Apple Kripto Para Birimlerine Yeşil Işık Yaktı Türkiye’nin Kendi Kripto Parasına Sahip Olması Neleri Değiştirecek? Twitter Kripto Para Reklamları Yasağını Bugün Başlattı Rusya Bitcoin ve kripto para ticaretine yeşil ışık yakıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır