Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Novogratz; Sektöre Yeni Girecek Kurumlar Bitcoin Fiyatını Yükseltecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Novogratz; Sektöre Yeni Girecek Kurumlar Bitcoin Fiyatını Yükseltecek
Novogratz; Sektöre Yeni Girecek Kurumlar Bitcoin Fiyatını Yükseltecek

© Reuters.  Novogratz; Sektöre Yeni Girecek Kurumlar Bitcoin Fiyatını Yükseltecek© Reuters. Novogratz; Sektöre Yeni Girecek Kurumlar Bitcoin Fiyatını Yükseltecek

Geçtiğimiz günlerde, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 10 bin doları aşacağı yönündeki iddialarını geri çekmeye devam eden Mike Novogratz, kurumların hala kripto sektörüne girmeye hazır olduklarını ifade etti. Novogratz, 2019’un ilk iki çeyreğinde ise Bitcoin fiyatının yükseleceğini iddia etti.

Fidelity, BitGo, Bakkt Çözümleri

Pazartesi günü, bankaların yönetimi altındaki 2,5 trilyon dolar değerindeki finansal varlıkları olan Fidelity Investments, beklenmedik bir şekilde kripto odaklı bir iştirak olan Fidelity Digital Asset Services‘ı(FDAS) başlatma planını açıkladı. Adından da anlaşılacağı gibi, bu girişimin operasyonları büyük ölçüde kripto para endüstrisine odaklanacak ve Fidelity, varlık saklama, alım satımı ve “özel müşteri hizmetleri”sunacağını iddia etti.

FDAS’ın resmi lansmanında, yukarıda belirtilen ürünler sadece Fidelity’nin kurumsal müşterileri için geçerli olacak. Ancak hata yapmayan Boston merkezli şirket, 72 yıllık tarihinde 13.000’den fazla kurumsal müşteriyi topladı ve bu da kripto pazarına girmenin büyük bir olasılıkla başarı ile karşılanacağını gösteriyor.

Bu olumlu gelişmenin ardından, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, FDAS ve kripto ekosistemi hakkındaki düşüncelerini bir bütün olarak Bloomberg izleyicilerine anlattı.

Hemen FDAS’ın önerilen gözaltı çözümüne dikkat çeken Novogratz, bu hizmetin kurumlardan gelen bir ilgi akışını muhtemelen katalize edeceğini açıkladı. CEO şunları açıkladı:

“Kriptoya dahil olan kurumsal yatırımcıları alacak olan şeylerden biri de gözaltı çözümleri… Ve Fidelity, kurumları hedef alan dünya standartlarında bir gözaltı çözümüyle çıkıyor, bu yüzden kontrol edilen bir kutu ve [bir şey] [bir kurumun] listesi alındı. ”

Geçmişte Wall Street’te müthiş bir güç olan Novogratz, aynı zamanda ICE destekli Bakkt ve Goldman Sachs‘ın önerilen gözaltı çözümlerinin, BitGo’nun halihazırda kurulmuş olan hizmetinin yanı sıra, yatırım danışmanlarının çoğunun nihai olarak sınıflandırılmasına yol açabileceğini de ekledi. güvenli bir yatırım olarak kripto varlıkları.

İlginç bir şekilde, Novogratz’un gözaltına alınması konusundaki yorumu, CNBC Fast Money’deki son görünümüne doğrudan atıfta bulunmakta ve “kurumsal FOMO” nun doğru düzenlenmiş velayet gibi kripto dostu altyapıların getirilmesiyle ortaya çıkacağını iddia etmiştir.

Ancak, kripto para birliği savunucusu tarafından açıklandığı gibi, kurumlar zaten Yale, Harvard, Stanford ve North Carolina Üniversitesi gibi sermaye, kripto ile ilgili girişimlere sermaye tahsis etmeye başladıkça, büyüyen bir “FOMO” duygusu hissediyor olabilirler.

Ama… Kurumsal Kabul Biraz Süre Alabilir

Bakkt, ErisX ve FDAS‘ın gelişi, uzun vadede bu endüstriyi daha iyi bir hale getirecek olsa da, Novogratz, kurumların büyük bir kitleye ulaşmasının bir gecede gerçekleşemeyeceğine dikkat çekti. Ne dediklerini biliyorsunuz – “Roma bir gün içinde inşa edilmedi.” Dikkatli bir şekilde iyimser olan bu noktaya dikkat çeken kripto fonu yöneticisi şunları söyledi:

“Fidelity bugün işlerini açıkladı ve muhtemelen Ocak ayında ya da 2019’un birinci çeyreğinde yükselecek. Ve sonra borulardan biraz su çekmeniz gerekiyor, bu yüzden tahminimce ilk çeyrekte veya ikinci çeyreğin başında kurumsal likiditeyi saf kripto varlıklarında görmeye başlayacaksınız. ”

Tartışmalı bir konuyu gündeme getirmekten korkmayan Bloomberg sunucusu, Novogratz’ın, kurumların şimdiye kadar kriptonun her alanında yer alacağı yönündeki iddialarını neden geri çektiğini sorguluyor. Bu soruyu hafifçe kenara alan Galaxy Digital yöneticisi, popüler pazarın aksine, “her şey, kripto gibi hızlı gelişmekte olan bir pazarda bile, umulandan biraz daha uzun sürüyor” dedi.

Kripto para ve blockchain sistemini dördüncü sınıf öğrenciye benzeten Novogratz, sektörün “yarın mezun olmasını ve doktora derecesini almasını beklediğini” belirtti. Beğenseniz de beğenmeseniz de, kripto para endüstrisi, kendini dünyayı değiştiren bir endüstri olarak tesis etmeden önce aşması gereken sınırlar var ve bu sınırlar için de çeşitli engeller var.

Kendi segmentini kapatırken, Bitcoin’in bu yıl 10.000’i geçmesinin beklenmediği tahminini ikiye katladı ve kripto varlıklarının, büyük bir perakende yatırımcı kitlesinin nihayetinde dalmalara girmesiyle birlikte, yeni tüm zamanların en yüksek puanlarını yayınlayacağını ekledi.

Novogratz; Sektöre Yeni Girecek Kurumlar Bitcoin Fiyatını Yükseltecek isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Novogratz; Sektöre Yeni Girecek Kurumlar Bitcoin Fiyatını Yükseltecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bir Kriz Daha: 26 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Ethereum Kayıplara Karıştı Bloomberg’e konuşan analist: Bitcoin, sıradaki parabolik döngünün başında Ayrılıkçı Katalan Liderleri Bitcoin ile Bağış Topluyor Qtum hard fork’u gerçekleşti: QTUM fiyatı yükselişe geçti Bitcoin ve Bu Altcoinlerdeki Kâr Getirisi Heyecanlandırıyor! Son Dakika: Ripple, Ethereum, TRON, Litecoin ve Stellar Haberleri Avustralya’daki Şirket Kendi ICO’sunu Durdurma Kararı Aldı, Sebep ‘Yasalar’

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır