Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Profesör: Rusya Doları Bırakıp Bitcoin’e Geçiş Yapacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Profesör: Rusya Doları Bırakıp Bitcoin’e Geçiş Yapacak
Profesör: Rusya Doları Bırakıp Bitcoin’e Geçiş YapacakRusya‘da Kremlin’e yakınlığıyla bilinen bir profesör, Rusya’nın yakın gelecekte Bitcoin’e yatırım yapmaya başlayacağını söylüyor. Bu profesörün açıklamalarına göre Rusya’daki yetkililer, ABD tarafından uygulanan yaptırımlardan kaçınabilmek için kripto paraya geçiş yapacaklar.

“Dijital Altına” Geçiş?

Ulusal Ekonomi ve Kamu Yönetimi Rus Akademisi’nde görev alan Vladislav Ginko, Rusya’nın kripto para kullanımıyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Ginko’nun yaptığı açıklamalara göre Rusya, oldukça kısa bir süre içerisinde Bitcoin kullanmaya başlayacak.

Hükümete yakınlığıyla tanınan Ginko, Rusya’daki kripto paraya geçiş sürecinin “birkaç hafta” içerisinde başlayacağını söylüyor. Bitcoinist tarafından yapılan habere göre Ginko şu açıklamayı yaptı:

“ABD yaptırımlarından kaçınmanın tek yolu Bitcoin kullanmak. Rusya’daki seçkin kesim, ABD yaptırımları yüzünden ABD Doları’nı bırakıp Bitcoin’e yatırım yapıyor. Rusya Merkez Bankası’nın rezervinde 466 milyar dolar buluyor ve başka bir seçenek kalmaması durumunda bu para çeşitlendirilmeye başlayacak.”

Dolar Bağımlılığı

ABD yaptırımlarından kaçınmaya çalışan tek ülke Rusya değil. Öyle ki Çin, İran ve Venezuela gibi ülkeler de Rusya’ya bu konuda eşlik ediyorlar.

Rusya-ABD arasındaki gerginliğin spekülasyondan ibaret olmadığı da biliniyor. Vladimir Putin, Kasım 2018’de bu konu hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Putin’in bu açıklamalarına göre eğer ABD, yaptırımların şiddetini arttırmaya karar verirse Rusya’nın ABD Doları’nı kullanmayı bırakmaktan başka seçeneği kalmayacak. Putin’in açıklamalarından bir kesit şu şekilde:

“Bizim dolardan uzaklaşmak gibi bir niyetimiz yok. Ama dolar bizden uzaklaşıyor. Bu (yaptırım) kararlarını verenler kendi ayağına sıkmanın da ötesinde, kendi gövdelerine sıkıyorlar.”

Profesör: Rusya Doları Bırakıp Bitcoin’e Geçiş Yapacak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Profesör: Rusya Doları Bırakıp Bitcoin’e Geçiş Yapacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Delaware Blockchain Kurucusundan Ayrılık Haberi Nike blockchain teknolojisine katılıyor Çinli Bitcoin girişimcisinden çok konuşulacak Bitcoin iddiası Banka ATM’sinden Bitcoin Almak Artık Mümkün! 8 Ekim Ethereum analizi: ETH fiyatı için bir durak neresi? Tron Kurucusu Justin Sun: Binance Coin Yeni Bitcoin’dir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır