Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Azerbaycan Ülkenin Kamu Hizmetleri ve Hukuk Sistemi İçin Blockchain ve Akıllı Kontratlar Kullanacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Azerbaycan Ülkenin Kamu Hizmetleri ve Hukuk Sistemi İçin Blockchain ve Akıllı Kontratlar Kullanacak
Azerbaycan Ülkenin Kamu Hizmetleri ve Hukuk Sistemi İçin Blockchain ve Akıllı Kontratlar Kullanacak2 Kasım tarihinde Trend News Agency kaynağının aktardığı habere göre,  Türki Cumhuriyetlerden olan Azerbaycan, blockchain kullanımını kamu hizmetler ve hukuk sistemine uygulamaya başlayacak.

Azerbaycan İnternet Forumu başkanı Osman Gündüz, ülkenin Adalet Bakanlığı tarafından yukarıda sözü edilen alanlarda blockchain ve akıllı kontrat kullanımının 30 Ekim tarihinde yapılan bir toplantıda ”dikkat çektiğini” vurguladı.

”Gelecekte, akıllı kontratların kamu hizmetleri alanında (doğalgaz, su, elektrik) kullanılabileceği açıklandı.”

”Bu da, vatandaşların kamu hizmetleri için olan mevcut sözleşmelerinin, şeffaflık sağlayacak olan akıllı kontratlara çevrilmesi ve bu alanda sahtesini yapma olaylarının bastırılması anlamına gelmekte. Vatandaşların kendileri bütün bu süreçleri bağımsız olarak kontrol edebilecekler.”

Gündüz, açıklamalarının devamında ülke içerisinde blockchain teknolojisinin bir girişim kaynağı olarak ilgi çekmeye devam ettiğine de değindi.  Bunun yanı sıra 10 Ekim tarihindeki bir haberde de belirtildiği üzre, Azerbaycan Merkez Bankası dünyaca ünlü teknoloji devi IBM (NYSE:IBM) ile beş yıllık bir Blockchain ve dijital dönüşüm planına imza atmıştı. Azerbaycan kripto para birimleri ve blockchain konusunda, Türki cumhuriyetler arasında en hızlı ilerleme kaydedenlerden bir tanesi haline geldi. Ülke 2018 yılında kripto para birimlerinden elde edilen gelirleri ve karları vergilendirmeyi kabul etmiş ve bunun yanı sıra kripto para birimleri için yeni bir merkez bile kurmuştu.

Bu konuda Kırgizistan ve Özbekistan gibi ülkeler de özellikle blockchain konusunda Türkiye’ye kıyasla bir hayli gelişim ve girişim yapmayı sürdürüyor.

Azerbaycan Ülkenin Kamu Hizmetleri ve Hukuk Sistemi İçin Blockchain ve Akıllı Kontratlar Kullanacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Azerbaycan Ülkenin Kamu Hizmetleri ve Hukuk Sistemi İçin Blockchain ve Akıllı Kontratlar Kullanacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

“Eğer Bitcoin Üç Gün Daha Dayanabilirse…” Ödeme Hizmeti Sağlayıcısı Aliant, Tüccarlar İçin Ücretsiz Kripto Para Ödeme İşlemi Sunacak 20.000 BTC’lik Satın Alma Emri Bitcoin Fiyatını 5.000 Dolara Yükseltmiş Olabilir Bitcoin düşüyor: Analistler bakın BTC’de şimdi hangi seviyeleri bekliyor Banco Santander Yetkilisi: Ripple Şeffaflık, Kesinlik ve Hız Sağlıyor Bakkt Kripto Para Platformu İki Yeni Tecrübeli İsim İle Kadrosunu Büyütmeye Devam Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır