Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Profesör: Bitcoin Madenciliği Biterken Bitcoin Düşmeye Devam Edecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Profesör: Bitcoin Madenciliği Biterken Bitcoin Düşmeye Devam Edecek
Profesör: Bitcoin Madenciliği Biterken Bitcoin Düşmeye Devam EdecekSanta Clara Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Atulya Sarin, kripto para piyasasında yaşanan düşüşün ardından piyasa hakkında yeni bir yorum yaptı.

Atulya Sarin Bitcoin fiyatı bu yılın başlarında 7 bin dolar dolaylarındayken de kripto paralarla ilgili bir açıklama yaptı. Sarin o dönem yaptığı açıklamalarda Bitcoin fiyatının yakın gelecekte düşüş yaşayabileceğini belirtti.

Bundan birkaç ay önce kripto para madenciliğinin git gide daha maliyetli hale geldiğini ve insanların umutlarını yitirmeye başladıklarını söyleyen Sarin, kripto para piyasasının yaşadığı düşüşü öngördü.

Düşüş Devam Edecek

Kripto para piyasası son birkaç haftadır kayda değer bir düşüş yaşıyor. Sarin de yaşanan bu düşüş hakkında sessiz kalmadı ve piyasanın düşmeye devam edeceğini söyledi.

Sarin’e göre kripto para madenciliğinin iyice masraflı bir hal alması, Bitcoin fiyatının da iyice düşeceği anlamına geliyor:

“Bitcoin madenciliği yapmak için harcanan para, vadeli işlem piyasasındaki Bitcoin fiyatından daha fazla olduğu için Bitcoin’in değeri mahvoluyor. Aklı başında olan hiç kimse şu anda kripto para madenciliği yapmaz. Altın, artık kazılmasa bile değerini koruyabilir ama Bitcoin madencilik olmadan değerini koruyamaz. Madencilik olmadığı zaman Bitcoin yalnızca hiçbir değeri olmayan şifreli birkaç sayıdan ibaret oluyor.”

Altın ile Bitcoin arasında bir kıyaslama yapan Sarin, altının tarihi bir değeri olduğunu ve bu sayede hala ayakta kaldığını söylüyor.

Sarin’e göre günümüzde Bitcoin’e yatırım yapan insanlar bunu Bitcoin’in teknolojik potansiyeline inandıkları için değil para kazanmak istedikleri için yapıyorlar. Sarin, bu gibi nedenler yüzünden Bitcoin’in altının yerini alamayacağına inanıyor.

Profesör: Bitcoin Madenciliği Biterken Bitcoin Düşmeye Devam Edecek isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Profesör: Bitcoin Madenciliği Biterken Bitcoin Düşmeye Devam Edecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Güney Kore’de Kripto Para Çılgınlığı Ripple (XRP) piyasa düzeltmesinde en iyi performans gösteren Altcoin oldu Filipinler’den Blockchain’e Tam Destek, Kripto Para Konusu İse Meçhul Rusya’daki Sosyal Medya Platformu VK Kendi Kripto Parasını Geliştirebilir Gün ve Gün Bitcoin Borsası Cryptopia Soygununda Yaşananlar Ethereum’un Aldığı ASIC Kararı, Madencilik Şirketlerini Memnun Etmedi: Çıkın ve Açıklayın!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır