Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hong Kong’daki ‘Borsa Uzmanı’ndan Yatırımcılara Darbe: Kayıp 6.9 Milyon HKD

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hong Kong’daki ‘Borsa Uzmanı’ndan Yatırımcılara Darbe: Kayıp 6.9 Milyon HKD
Hong Kong’daki ‘Borsa Uzmanı’ndan Yatırımcılara Darbe: Kayıp 6.9 Milyon HKDHong Kong‘daki yatırım uzmanlarından Raymond Yuen, vatandaşları bir kripto para projesine yönlendiriyordu. Ancak sonradan öğrenildi ki Yuen’in insanları yönlendirdiği bu projenin amacı insanları dolandırmak. Yerel yetkililer, insanları aldattığı gerekçesiyle Raymond Yuen hakkında soruşturma başlattılar.

Hong Kong’daki yerel haber kaynaklarından The Standard‘ın yaptığı habere göre Yuen’in tavsiyesiyle yatırım yapan vatandaşlar, toplamda 6.9 milyon HKD’lik (4.7 milyon lira) zarar ettiler.

Yuen’in insanları yönlendirdiği şirket, kripto para madenciliği yaptığını iddia ederek insanları yatırım yapmaya teşvik ediyordu. Yatırımcıların çeşitli anlaşmalara imza atmalarına yol açan Yuen, insanlara 10 ay içerisinde kar vaat etti.

Bu dolandırıcılığa kurban giden vatandaşlar, en kısa süre içerisinde Demokratik Parti ile iletişime geçerek yetkilileri durumdan haberdar ettiler. Yuen, insanlara 10 ay içerisinde geri ödeme yapmayı, daha sonra da kar elde ettirmeyi vaat ediyordu. Ancak vatandaşlar zaman içerisinde durumun aslında böyle olmadığını fark ettiler.

Yatırımcılardan bazıları günlük olarak gelir elde ediyorlardı ancak onların da bazı endişeleri vardı. Bunun sebebi de elde ettikleri gelirin çok düşük olması. The Standard’ın haberine göre vatandaşlardan biri yatırım yapabilmek için 200 bin HKD’lik borç aldı ancak bu yatırımı karşılığında günde sadece 7 HKD kazandı.

Yatırımcılar ayrıca kendilerine imzalatılan anlaşmanın hiç açık ve şeffaf olmamasından şikayetçiler. İnsanlar Yuen’i ayrıca bu projeye yatırım yapmanın ne gibi riskler barındırdığını tam olarak açıklamamakla suçluyorlar.

Yerel avukatlardan olan Shum Wan-wa, yatırımcılara imzalatılan anlaşmanın aslında bir tuzak olduğunu söylüyor.

Hong Kong’daki ‘Borsa Uzmanı’ndan Yatırımcılara Darbe: Kayıp 6.9 Milyon HKD isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hong Kong’daki ‘Borsa Uzmanı’ndan Yatırımcılara Darbe: Kayıp 6.9 Milyon HKD - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Bir Sonraki Boğa Koşusunda Bitcoin’i Gölgede Bırakabilir McAfee, Bloomberg’e anlattı: Satoshi Nakamoto ile konuştum İki Endüstri Uzmanı: Bitcoin ETF’si Yıl Sonuna Kadar Gelmeyecek Kripto Para Yatırımcısı Kongre Üyesi, 2020 ABD Başkanlık Seçimleri İçin Aday Oldu! ‘Blockchain Adası’ Haline Gelen Malta, Gözünü Yapay Zeka Stratejilerine Dikti TRON, Haftalık Raporunu Yayınladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır