Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Polonya’nın En Büyük Bankası PKO Polski, Blockchain’e Geçiş Yaptı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Polonya’nın En Büyük Bankası PKO Polski, Blockchain’e Geçiş Yaptı!
Polonya’nın En Büyük Bankası PKO Polski, Blockchain’e Geçiş Yaptı!20 Eylül tarihinde yapılan resmi basın açıklamasına göre, Polonya‘nın en büyük bankası, ”önümüzdeki günlerde” İngiltere menşeli Coinform firması ile ortak bir şekilde blockchain kullanımına geçiş yapacak. Banka söz konusu blockchain platformunu kendi müşteri evraklarını depolamak için kullanacak.

PKO Polski Bank, Coinform’un Trudatum isimli blockchain platformuna sadece müşteri evrakını depolamanın yanı sıra, yaklaşık beş milyon kullanıcı hesap bilgisini daha güvenli tutmak için de geçiş yapacak.

Bankanın yönetim kurulu başkan yardımcısı Marciniak, konu hakkında şunları ifade etti:

”Blockchain Polonya bankacılık sektöründeki rekabeti arttırma konusunda devasa bir potansiyele sahip. Bu, daha fazla uygulamanın küresel çapta devamlı yapıldığı nispeten yeni bir teknoloji. ”

Bankanın ortaklık ve blockchain planı aslında bir anda ortaya çıkmış değil. PKO Polski Bank daha önce Mart ayında Avrupa Birliğinin yeni yürürlüğe koyduğu PSD2 gizlilik genelgesi ile ilgili belgelerle beraber ortaya çıkmıştı .

Polonya kripto para ve blockchain konusunda ne kadar çok fazla göz önünde durmayan bir ülke olarak dursa da, bu Doğu Avrupa ülkesi aslında çok fazla gelişmeye tanıklık etmekte. Geçtiğimiz Ağustos ayının sonunda Polonyalı yetkililer kripto para vergileri için yeni bir yasa tasarı hazırladıklarını vurgulamıştı.

Hazırlanan tasarıda hem şahıslardan hem şirketlerden kesilecek vergiler üstünde duruluyor. Tasarının ana hedefi yasada kripto para işlemlerinden gelir vergisi alınabilecek düzenlemeler yapmak. Kripto para borsalarından veya diğer alım-satım platformlarından kripto para satan kişiler vergi ödemek zorunda kalacaklar.

Polonya’nın En Büyük Bankası PKO Polski, Blockchain’e Geçiş Yaptı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Polonya’nın En Büyük Bankası PKO Polski, Blockchain’e Geçiş Yaptı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Finans Uzmanı: Bitcoin Henüz Tam Anlamıyla Dibi Görmedi Tahminleri Tutan Uzmanın Bitcoin Yorumu! Son Dakika Ethereum, Ripple, TRON, Litecoin ve Cardano Haberleri New York’ta Kripto Paralar Denetlenecek Ethereum’da Yaşanan Son Gelişmeler G20’nin Kripto Para Düzenlemeleri Birkaç Ay Sonra Hazır Olabilir Dev borsanın CEO’sundan yeni Bitcoin tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır