Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Piyasalarda hareketlilik başladı, Bitcoin gidişatı değiştirmeye çalışıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Piyasalarda hareketlilik başladı, Bitcoin gidişatı değiştirmeye çalışıyor!
Piyasalarda hareketlilik başladı, Bitcoin gidişatı değiştirmeye çalışıyor!

2/2


2/2

Bitcoin gidişatı toparlanmaya işaret ediyor. Son 2 haftadaki çöküşte Bitcoin fiyatı yaklaşık %35 düştü.

Bitcoin gidişatı değiştirebilecek mi?Bugün Bitcoin fiyatı yüzde 11.80 artarak 4175 dolara kadar yükseldi. Her zaman olduğu gibi diğer kripto paralar da onu takip etti. XRP, ETH ve BCH fiyatları sırasıyla yaklaşık %10, %11 ve %7 arttı.

Bu Bitcoin’nin temmuz ayından beri en büyük sıçraması oldu. Ancak son yaşanan çöküşteki kaybın yanında hiçbir şey değil. Bu çöküşte Bitcoin en yüksek değeri olan bir yıl önceki 20000 dolar seviyesinden yüzde 82 kadar düşmüştü.

Bitcoin gibi kripto paralar güçlü bilgisayarların kullanıldığı madencilik ile oluşturuluyor. Bu işlem iyi bir donanım ve elektrik maliyetlerinden dolayı pahalıdır. Bitcoin fiyatının üretim maliyetinin altına düşmesinden dolayı madencilerin çoğu cihazlarını kapattı.

Bu yılın başlarında, çeşitli analistler, Bitcoin madencilerinin kazanabilmeleri için fiaytın en az 8000 dolar olması gerektiğini tahmin etmişlerdi. En son ki çöküşten önce Bitcoin, bir süredir 6500 dolar civarında dolanıyordu.

Allianz (DE:ALVG) baş ekonomi danışmanı Mohammed El-Erian, Salı günü konferansta kripto paraların mevcut çöküşe ve perakende yatırımcıların çekilmesine rağmen hayatımızda kalmaya devam edeceğini söyledi:

“Kripto paraların var olacağını ve gittikçe yaygınlaşacağını düşünüyorum. Fakat ekosistemin bir parçası olacaklar. Önceden inanıldığı gibi baskın olmayacaklar.”


BTC/USD grafiği – 1 saat

1 saatlik grafiğe baktığımızda hızlı bir yükseliş eğilimi görünüyor. BTC fiyatı 100 günlük ve 200 günlük üstel hareketli ortalama eğrilerini kırmış durumda. Stokastik osilatör göstergesi de yukarı yönlü harekete işaret ediyor. Şu an 4200 dolardaki direnç seviyesi test ediliyor. Eğilim böyle devam eder ve bu seviye kırılırsa, boğalar fiyatı kolayca 4350 dolar seviyelerine kovalayabilir. BTC fiyatı bu seviyeyi de kırmayı başarırsa 4500 $ ve 4750 dolarda bulunan sonraki direnç seviyelerini görebiliriz.

Forbes’a göre Bitcoin fiyat çöküşünün arkasında….

Daha düşük Bitcoin fiyat beklentisi tuzak olabilir mi?

Bitcoin tekrar 5,000 dolara çıkabilir mi?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Piyasalarda hareketlilik başladı, Bitcoin gidişatı değiştirmeye çalışıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD’de Bitcoin Adaptasyonuyla İlgili Önemli Bir Gelişme Daha XRP ve Skype Ortaklığı mı Geliyor? Bitcoin Google aramalarında bir çok ünlüyü geride bırakmaya devam ediyor 14 Ekim 2019 Günlük Kripto Para Analizi Ripple (XRP) İçin 2019 Fiyat Tahminleri: XRP Yakında Sahneye Boğaları Çıkarıyor! Deloitte personel ödemeleri için Bitcoin’i test ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır