Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Piyasalar kızıla boyanmışken Ripple ve Stellar neden farklı hareket ediyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Piyasalar kızıla boyanmışken Ripple ve Stellar neden farklı hareket ediyor?
Piyasalar kızıla boyanmışken Ripple ve Stellar neden farklı hareket ediyor?

© Reuters.  © Reuters.

İçinde bulunduğumuz fırtınalı ayı piyasasında Ripple ve Stellar neden diğer altcoinlere nazaran daha az kaybettirdi? Bugünkü yazımızda bu konuyu ele alalım dedik.

Geçen haftaki Bitcoin Cash (BCH) hard fork’undan Kriptolardan Ripple ve Stellar neden en az etkilenen Coinler olduğu konusu gündemde. XRP, Çarşamba akşamı ve Perşembe gününün sonuna doğru yaklaşık olarak % 11 düşüşle 2 milyar dolar kaybetti. Stellar’ın toplam değeri, aynı zaman dilimi boyunca yaklaşık % 13 ile yaklaşık 500 milyon dolar düşüş gösterdi.

İkisi de haftanın sonunda gerçekleşen tüm kayıpları telafi eden güçlü geri kazanımlar yaptı. Her ikisi de bu haftaki toplu satışlardan etkilenmiş olsa da, kaybedilen miktar ilk ondaki diğer Kriptolarla kıyaslandığında çok daha az.

Salı sabahı, piyasa 14 ayın en düşük seviyesine indiği ve zararlarının en keskin olduğu dönemde XRP, değerinin % 15’inden fazlasını kaybetti XLM ise % 22 oranı. Farklı bir bakış açısıyla olayı ele aldığımızda Stabil coinler olarak görülen Bitcoin (BTC), değerinin % 22’sini kaybetti; Ethereum (ETH)% 30’luk düşüş gördü ve Bitcoin Cash,% 48 daha fazla kayba uğradı.

XRP ve XLM’nin aksine, bu diğer Kriptoların hiçbiri hafta sonu değerlerinin çoğunu geri kazanamadı. Bu sabah kısa süreliğine de olsa, Stellar Lumens, Bitcoin Cash’i geride bırakarak dördüncü en büyük Kripto para oldu.

Bu arada XRP, piyasa sıralamasına göre ikinci büyük kripto para birimi vasfını artık sağlamlaştırdı. Xrp’nin Düşüşü, Ethereum’a kıyasla çok düşük oran. XRP’nin piyasa değeri şu anda ETH’den 4 milyar dolar daha büyük. Dün öğleden sonra yaklaşık 3,5 milyar dolar civarındaydı.

Ripple ve Stellar neden farklıRezervde tutulan Tokenler, fiyat dalgalanmalarını sabit tutar. Çoğunluğu dolaşımda olan diğer kripto para birimleri bu lükse sahip değildir. Bitcoin istikrarı ile biliniyor, ancak bu haftaki gibi anormal düşüş bu iki Coin’in fiyatını da etkileyecektir. Kripto para ayı piyasasında Ripple ve Stellar neden diğerlerine kıyasla daha çok ayakta kaldığı konusu, havale ve ödeme Tokenlerinin adaptasyonda daha ön planda olması ile alakalı olabilir.

Tabiki bu tek neden olarak sayılamaz fakat. XRP ve Stellar Lumens’in dolaşımdaki kısmı, diğer Token sınıflarından çok daha düşük. Ripple Labs, XRP tedarikinin yarısından fazlasına sahip. Stellar da, şirkette tedarikin % 80’inden fazlasını kontrol ediyor.

Banka ve Financial Conduct Authority (FCA) temsilcilerinin de katıldığı Londra’daki bir kripto konferansında, önemli konulardan birisi de bir kripto Token’inin uluslararası ödemeler için nasıl kullanılabileceği hususuydu.

Yatırım bankası The Reserve’ün Asya Pasifik başkanı Nelson Ryan XRP’nin ve XLM’nin fiyat hareketlerinin neden diğer kripto para birimlerinden istikrarlı olduğunu şöyle açıkladı.

XRP ve XLM, toplam tedariklerinin dolaşımda daha düşük bir bölümüne sahip. Bu, mevcut piyasa koşullarından Ripple ve Stellar neden çok fazla etkilenmedikleri konusuna katkıda bulunan bir faktör olabilir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Piyasalar kızıla boyanmışken Ripple ve Stellar neden farklı hareket ediyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

G20 Sonrası Bitcoin İçin Nasıl Geçecek? Kripto Para Şirketi Yeni Bir Ticaret Hacim Endeksi Geliştirdi Hard Fork Yaklaşırken, Ethereum Artmaya Devam Ediyor: 18 Günde Yüzde 85 Yükseldi! Bitcoin, ödeme devi Mastercard’ı geride bırakmaya çok yakın Litecoin 2019’un sonunda doğru XRP’yi geçebilir Bitcoin’den 2019 Yılı Rekoru!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır