Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İşyeri Sahiplerini Bekleyen/Vuran Tehlike: Bitcoin Madenciliği

Ana Sayfa » GÜNCEL » İşyeri Sahiplerini Bekleyen/Vuran Tehlike: Bitcoin Madenciliği
İşyeri Sahiplerini Bekleyen/Vuran Tehlike: Bitcoin Madenciliği


İşyeri sahipleri bir kişiyi işe alırken, bu kişiyi ufakta olsa bir şekilde araştırır veya kişinin tipi, eğitimi ve görüşmedeki durumundan nasıl bir insan olduğu ve işini iyi yapıp yapamayacak olduğunu anlamaya çalışır. Bazı çalışanlar ise işyeri sahiplerinin kendilerine verdiği hakları kötü yönde kullanabilir veya işyerindeki bir ürüne zarar vermenin kendisi için problem olmadığı gibi işyeri sahibi içinde problem olmayabilecek olduğunu düşünebilir. Türkiye’de veya dünyanın farklı bir yerinde buna örnekleri ile sıkça rastlamak mümkün iken, artık işyerlerinde hırsızlık vakalarının fiziksel olarak azalmasına ancak maddi olarak artmasına sebep olabilecek yeni bir risk var: Bitcoin madenciliği.

Masanın altında, depoda veya çatıda
İşyerlerinde enerji olmaması imkansız. Bu enerjiyi çalışanların cep telefonu şarj etmek, cihazları şarj etmek veya farklı bir şekilde kullanması ve faydalanması mümkün. Artık bir risk ise kötü niyetli çalışanların bu enerjiyi kötü yönde kullanarak Bitcoin madenciliği yapması yönünde.

Bitcoin madenciliği cihazı veya cihazlarını işyerinin enerjisini gizlice kullanarak maliyet getiren ve gelir elde eden çalışanların sayısı gelecek yıllarda kripto paraların durumuna göre artabilecek iken, henüz bugünden başlayan bu tür vakaların sayısı az değil.

Türkiye’de çokça vaka görülebilir
Türkiye’de de buna benzer çokça vaka görülmesi mümkün. Başta depo, lojistik ve benzeri kategorilerde olan işyeri sahibinin sıkça işyerini ziyaret etmediği işlerde, kripto para madenciliği yaparak kendisine sunulan haklardan kötü niyetle faydalananlar olabilir.

İşyeri sahipleri ve patronlar ne yapmalı?
Büyük şirketlerde bu ve buna benzer vakaları denetimler dolayısı ile görmek daha zor olsa da bu işi aslında en kolay yapabilecek olan kişiler, elektrik panellerinin kontrolünü yapan ve büyük şirketlerdeki enerjiyi kontrol eden kişiler. İşyeri sahipleri veya patronların yapması gereken ise bir ay içerisinde enerji miktarında ciddi bir artış olup olmadığını ve ne kadar fatura geldiğini sık sık kontrol edip, işyerini aralıklarla denetlemesi veya işyerinin tüm bölgelerini görebilecek kamera sistemi kurdurması ile bu sorunu aşabilmesi mümkün.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com‘da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İşyeri Sahiplerini Bekleyen/Vuran Tehlike: Bitcoin Madenciliği - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Weiss Ratings: XRP Sınırlar Arası Ödemelerde Çok Başarılı “Bitcoin, bu önemli seviyeyi aşarsa 40,000 dolara gidebilir” Bitcoin SV’de Merkeziyetçilik Kol Geziyor Top 10 Kripto Para Düşüş Yaşarken, Küçük Hacimli Alt Koinler Yükselişe Geçti! Bitcoin’i 14 Bin Dolarken Satanlar, Şimdi Napıyor? Hollandalı Teknoloji Firması, IOTA’nın Tangle Teknolojisini Kullandığı Elektrik Araç Sistemini Tanıttı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır