Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Piyasalar fena düştü! İşte, Bitcoin alım emrini tekrar girmeden bilmeniz gerekenler!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Piyasalar fena düştü! İşte, Bitcoin alım emrini tekrar girmeden bilmeniz gerekenler!
Piyasalar fena düştü! İşte, Bitcoin alım emrini tekrar girmeden bilmeniz gerekenler!

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para piyasalarında çalkantılı günler sürüyor. Piyasaların bundan sonraki rotası ne olacak? İşte, Bitcoin alım emrini tekrar girmeden bilmeniz gerekenler!!!

Bitcoin alım emrini girmeden önce bilmeniz gerekenler

Bitcoin, 2018 yılının büyük bir kısmını 6000 dolar civarlarında geçirdikten sonra, 14 kasım itibariyle devasa bir düşüş trendine girdi. Bu düşüş dalgası o kadar büyüktü ki, Bitcoin’i son 13 ayın en düşük seviyesine indirdi. Kasım ayı, bu düşüş trendini içinde ihtiva etmesi sebebiyle 2018’in en kötü 2. Ayı olarak kaydedildi. Piyasalar kasımda, yaklaşık %26 değer kaybetti. 2018 yılının en kötü ayı ise %32 değer kaybı yaşanan mart ayı.

Düşüş eğiliminin devam etmesi halinde, 2018 yılı, 2011’den bu yana Bitcoin performansı için ilk negatif yıl olacak.

Bitcoin daha dibe dalacak mı?Bitcoin, aralık Aralık 2017’deki tüm zamanların en yüksek rakamı olan, 19.511 dolar seviyesine ulaştı. Ancak, yatırımcıların bu zirveden sonra, pazardaki en baskın kripto para olan Bitcoin’i yavaş yavaş terk ettiler. Ve o günden bugüne Bitcoin %78 değer kaybetti.

Yatırımcılara şimdilik beklemeyi ve bir sonraki adımın ne olacağını görmelerini tavsiye ediyoruz. Çünkü Boğalar geri dönmeden önce ayı katliamının ne kadar daha devam edeceğinin belli olmadığı kesin.

İstikrarlı bir fiyat belirlemekBugün için yarın için ya da herhangi başka bir gün için Bitcoin’in fiyatını tahmin etmek çok zor. Uzmanlar ve analistler geçmişte, yatırımcıların menfaatine gerçekleşen işlemlerin ve toplam işlemlerin sayısına bağlı olan temel içsel değeri belirlemek için modeller oluşturmaya çalıştılar. Bununla birlikte, önerilen modellerin hiçbirinin kesin bir değer göstergesi olmadığı kanıtlanmıştır.

Bitcoin, zamana, paraya ve ana akımın içine girmeye çalışan çabalara rağmen hala spekülatif bir sembol olarak kabul edilmektedir.

Spekülatif TokenSon 12 ayda, Bitcoin, değerinin üçte ikisini kaybetti. Bu yüksek volatilite ve değer kaybı, Bitcoin’in bir yatırım değil spekülatif bir araç olduğu iddiasını destekler niteliktedir. Bitcoin fiyatları, 2018’in ilk yarısında dengelenmiş gibi görünse de, bugün volatilitenin geri döndüğünü görüyoruz.

Şuan ki Bitcoin fiyatı, aralık 2017 tarihli fiyatlara göre ucuz görünmesine rağmen, 2 ay sonra kendimizi, aslında Aralık 2017 fiyatlarının gayet makul olduğu üzerine konuşmalar yaparken bulabiliriz. Ancak an itibariyle Bitcoin’de gerçekleşen düşüsün bir miktar daha devam edeceği kanısındayız. Bu yüzden Bitcoin alım emirlerinizi girmeden önce, bir müddet daha beklemenizde fayda var.

Bitcon için bir sonraki durak neresi? öğrenmek için tıklayınız.

Tom Lee’nin 2019 Ripple tahminini öğrenmek için tıklayınız.

Yıllara göre Bitcoin teknik analiz ve muhtemel senaryolar için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Piyasalar fena düştü! İşte, Bitcoin alım emrini tekrar girmeden bilmeniz gerekenler! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Uzmanlar Ripple’ın (XRP) Yıl Sonunda 3.5 Doları Rahatlıkla Göreceğine İnanıyor Kripto Para Madenciliği Yapan Rus Nine: Çok Para İstiyorum 21 Milyon Dolarlık Blockchain Şirketi Kapanıyor İki analist de aynı fikirde: Bitcoin’de büyük hareket çok yakın Haftalık Bitcoin fiyat göstergesinde Ocak 2018’den beri en kuvvetli değer Bitcoin’de Short Pozisyonları Azalıyor! Fiyat Nasıl Etkilenecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır