Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Piyasa Şartlarına Rağmen Phillip Nunn’un 2018 Bitcoin Fiyat Tahmini 60.000 Dolar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Piyasa Şartlarına Rağmen Phillip Nunn’un 2018 Bitcoin Fiyat Tahmini 60.000 Dolar
Piyasa Şartlarına Rağmen Phillip Nunn’un 2018 Bitcoin Fiyat Tahmini 60.000 Dolar

© Reuters.  © Reuters.

Phillip Nunn’un 2018 Bitcoin fiyat tahmini 2018 Ocak ayında verdiği bir demeçte yapmıştı. Nunn yaptığı tahminde önce Bitcoin’in 6000$ düşeceğini ardından 2018 sonlarına doğru ise 60.000$ olacağını öne sürmüştü. İlk tahmini neredeyse gerçekleşen Nunn’un diğer kehaneti yakın mı ?

Bitcoin 60.000 Dolar Olur Mu?Phillip Nunn’un 2018 Bitcoin fiyat tahmini ilk duyduğumuzda artık bu tarz tahminlerin bir ölçüsü olması gerektiğini düşünebilirsiniz. Ama bu açıklama öyle yaban atılacak bir tahmin değil. Çünkü Nunn, 2018 Ocak’ta Bitcoin 9.000 dolar seviyesindeyken 6000$’a doğru gerileceğini söylemişti.Şimdi ise ikinci tahminin gerçekleşmesini umuyor.

2018’in ilk yarısı kripto para için elverişli değildi. Bitcoin, kısa bir süre içinde en yüksek değerinin yarısından fazlasını kaybetti. Yılın başında birçok uzman, Bitcoin’in bu sene tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak fiyatını tam üç katına çıkaracağını tahmin ediyordu. Altı ay sonra, Bitcoin’in 6.000 $ seviyesinde kalmasına rağmen uzmanlar hala öngörülerinin arkasında duruyor. Yılın sonunda Bitcoin 60.000 $ gibi yüksek bir fiyattan satış yapabileceklerini düşünüyor.

Bitcoin’in Fiyatı 60.000 Dolara Çıkar Mı ?Ünlü bir ICO ve kripto para uzmanı olan Phillip Nunn, Bitcoin’in 6.000 $ ‘a kadar düşüp sonrasında ise 60.000 $ gibi yüksek bir seviyeye ulaşacağını tahmin etmişti. Bu tahminini Ocak ayı başında yaptı. Altı ay sonra, Phillip Nunn’un 2018 Bitcoin fiyat tahmini 60.000 dolar kadar yüksek bir fiyattan satış yapacağı kanaati oluşmuştu.

Yaptığı ilk tahmine göre, Bitcoin’in fiyatı Şubat ayında 6.000 $ ‘ın düşmesiyle gerçekleşti. Çoğu kişi, Bitcoin’in 20.000 $ gibi yüksek bir fiyata çıkabileceğine bile şüpheli yaklaşırken 60.000 $ doları şimdilik kimse telaffuz etmiyor.

Piyasadaki olumsuz havaya rağmen, Nunn, Bitcoin’in Blockchain tarafından tamamen yeni bir seviyede sürüleceği konusunda ısrar ediyor. Business Could ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

Bilmelisiniz ki içinde bulunduğumuz zaman da bilginin internetinden değerin internetine doğru evriliyoruz. Bu herşeyi kökten değiştirecek. Parayı, kayıt tutma şeklini, yasal altyapıyı ama herşeyi.

Nunn, Bitcoin piyasasının yüksek volatilitesi nedeniyle yüksek hacimli tahmininin gayet mümkün olduğuna inanıyor.

Nunn devamında ;

Ben tahminimi şu anda içinde bulunduğumuz Bitcoin piyasa volatilitesine göre yaptım. Söylediğim rakam apaçık ortada hala bu seviyeyi bekliyorum.

Bu Tahmin Gerçekleşir Mi?Kripto para sektörü, diğer sektörlerle kıyasla hala yeni ve küçüktür. Bu da Bitcoin piyasasını küçük sermayesinden dolayı fiyat manipülasyonu nispeten kolay hale getiriyor. Bu da hem avantaj hem de dezavantajdır. Öte yandan, güvenlik ve yönetmelikler gibi şeyler sektöre etki edebilir.

Yani, her şey olabilir. Herkes, tahminin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini beklemek zorunda.

Ayrıca bakınız Uzmanların 2020 Bitcoin Fiyat Tahminleri

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Piyasa Şartlarına Rağmen Phillip Nunn’un 2018 Bitcoin Fiyat Tahmini 60.000 Dolar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Finans Profesörü: Bitcoin ölüm spiraline girdi Bitcoin Arjantin Krizinden Faydalanıyor Altcoin rallisi sürüyor: GVT’den büyük çıkış Bitcoin Cash Dünya Genelindeki 900 Farklı Dükkanda Kullanılabiliyor Kevin O’Leary: Bitcoin İşe Yaramaz Bir Para Birimidir Coinbene Hacklendi Mi? 40 Milyon Amerikan Doları Çalındı Mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır