Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İsviçre Ulusal Posta ve Telekom Servisleri, Kendi Blockchain Platformlarını Kurmayı Planlıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » İsviçre Ulusal Posta ve Telekom Servisleri, Kendi Blockchain Platformlarını Kurmayı Planlıyor
İsviçre Ulusal Posta ve Telekom Servisleri, Kendi Blockchain Platformlarını Kurmayı PlanlıyorÜlkenin posta ve telekom hizmetlerinden sorumlu kurumları Swiss Post ile Swisscom, ülke içerisindeki güvenilirliklerini kullanarak Hyperledger Fabric 2 tabanlı olan ve hem kendileri hem de başkaları tarafından kullanılabilecek bir blockchain platformu kurmayı planlamakta.

Swiss Post kamuya açık bir kurum olup, ülkenin en büyük iş vereni konumunda. Firma şimdiden tıbbi malzemeleri taşırken sıcaklı ayarlaması yapmak için blockchain teknolojisinden faydalanmakta. Swisscom ise %51 oranında kamuya ait olup, ülkedeki en büyük telekomünikasyon hizmetlerinden birisi. Firma yeni blockchain platformunun yanı sıra, belirli bir süredir ”C-Share” isimli bir platform için blockchain teknolojisinden faydalanmaktaydı.

İki firma tarafından konu ile ilgili yapılan ortak açıklama ise şu şekilde:

”Swiss Post ve Swisscom, mevcut özel alt yapıları blockchain uygulamaları ile birleştiriyor. Dağıtık defter teknolojisi temelinde, iki kurum birbirini kontrol edecek ve bu sayede güveni kurma konusunda birbirlerine yardımcı olacak.”

Yapılan açıklama sonucunda, söz konusu firmaların mevcut blockchain tabanlı uygulamalarını birbirine yardım amaçlı kullanacakları da ortaya çıkmış oldu. Bunun yanı sıra blockchain uygulamaları ülkedeki diğer şirketler için de kullanılabilir hale getirilecek.

Swisscom’un yaptığı açıklamaya göre ise, söz konusu platformun ”blockchain verileri sadece İsviçre için özel olacak” ve bankalar tarafından talep edilen ”yüksek güvenlik” şartlarını yerine getirecek. Yeni blockchain ağının halka açık blockchain ağlarına kıyasla daha az güç gerektirmesi ve daha fazla gizliliğe sahip olması vurgulanırken, bunun ilk başta gizli bir ağ olarak piyasaya sürüleceği de belirtildi.

İsviçre Ulusal Posta ve Telekom Servisleri, Kendi Blockchain Platformlarını Kurmayı Planlıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İsviçre Ulusal Posta ve Telekom Servisleri, Kendi Blockchain Platformlarını Kurmayı Planlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Uzmanları Son Çeyrekte En Çok Kazandıracak Altcoinleri Paylaştı! Roger Ver: Bitcoin’in Asıl Değerleri Artık BTC’de Bulunmuyor Ama BCH’de Mevcut ABD’li Yatırımcı, 23 Bitcoin Çaldırdı! İşte O Yöntem! Greenspan’dan Kritik Bitcoin Açıklaması Verge coin hayata geri dönüyor – Ana direnç hattı kırıldı Circle’ın Eski Yöneticisi Yeni Bir Blockchain Şirketine Katıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır