Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Piyasa çakılırken piyasa değeri 1 milyar doların üzerinde 14 kripto para kaldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Piyasa çakılırken piyasa değeri 1 milyar doların üzerinde 14 kripto para kaldı
Piyasa çakılırken piyasa değeri 1 milyar doların üzerinde 14 kripto para kaldı

© Reuters.  © Reuters.

Piyasa çakılırken Bitcoin ile beraber önemli kripto paraların hemen hemen hepsi büyük düşüş yaşadı. Son tusunamiden sonra 10’dan fazla kripto paranın piyasa değeri 1 milyar doların altına düştü.

Piyasa çakılırken piyasa değeri 1 milyar doların üzerinde kalan 14 kripto paraDün geceki olaylar, bir süredir fark edilmeden oluşan olan bazı önemli değişikliklere neden oldu. Çoğu yatırımcı, ilk ve en önemli kripto para olan Bitcoin‘e odaklandığı için bu alışılmamış değildir. Büyük resim oldukça ilginç bir hikaye anlatıyor.

Geçtiğimiz on iki ay boyunca, kripto para piyasaları taze sermaye girişi kadar eşit miktarda paranın hızlı çıkışını gördüler. Bu durum, XRP‘nin Ethereum‘un yerini alması gibi piyasada sermayenin yer değiştirmesine neden oldu. Herkesin dikkat etmesi gereken bir başka durum da, 1 milyar dolar piyasa değerinin altına düşen kripto para sayısında ciddi bir artış olduğu.

Birkaç hafta önce piyası değeri 1 milyar doların üstünde 25’in üzerinde kripto para birimi varken şu anda sadece 14 tane kripto para birimi var. Bu, paranın spekülatif kripto paralardan çok Bitcoin ve sağlam kripto paralara geri döndüğünü doğruluyor gibi görünüyor. Önümüzdeki günlerde biraz daha düşüş yaşanacağı için bu durum şüphesiz bir kere daha tekrar değişecektir.

NEO, NEM ve Ethereum Classic gibi bazı kripto paraların piyasa değeri, 1 milyar doların altına düştü. Bu para birimlerinin hepsinin piyasa değeri bir süredir bu eşiğin hemen üstündeydi. Ancak bu yeni çöküş, bu kripto paraları aşağıya doğru itti. NEM, geçen hafta ve bu hafta başında oldukça iyi bir boğa koşusu bile yaptı. Fakat, hiçbir şekilde yerini korumayı başaramadı.

500 milyon dolar piyasa değerine sahip kripto paralarBir başka ilginç gelişme, boşluğun farklı kripto para birimleri arasında nasıl doldurulacağıdır. Sadece 19 kripto para biriminin şu anda 500 milyon doları aşan bir piyasa değeri var. NEO, NEM, Ethereum Classic, Tezos ve ZCash, toplam piyasa değeri bakımından bu grubun en altında bulunuyorlar. Bu, çok daha fazla paranın sadece iki gün önce 500 milyon dolar ya da daha fazla bir değeri olduğu için oldukça etkileyici bir hikaye.

Bu aynı zamanda Dogecoin’in piyasa değerinin nasıl değiştiğini göstermesi bakımından da çok ilginç. Birkaç hafta önce kısa bir süreliğine de olsa piyasa değeri, 750 milyon dolara ulaşmasına rağmen, bir kez daha 327 milyon dolara düştü. Bu, volatil kripto para birimlerinin net bir örneğidir. Dogecoin’in, bu son düşüşün üstesinden gelmesi için çok çalışması gerekecek.

Diğer haberler için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Piyasa çakılırken piyasa değeri 1 milyar doların üzerinde 14 kripto para kaldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Borsası Binance analiz bölümünü yayına aldı Binance mi Coinbase mi: En Çok Kullanıcıya Sahip Bitcoin Borsaları Avustralya’nın  Finansal Denetçisi, ”Yanıltıcı” ICO Projelerine Karşı Uyardı 6 Uzmandan Bitcoin Fiyat Tahminleri Tether, TRON tabanlı USDT çıkaracak Ripple CEO’sundan XRP’nin merkezileşme eleştirilerine yanıt geldi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır