Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Paxos Standard Ekibinden Endişe Verici ”İçsel Kontrol” İddialarına Yanıt Geldi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Paxos Standard Ekibinden Endişe Verici ”İçsel Kontrol” İddialarına Yanıt Geldi
Paxos Standard Ekibinden Endişe Verici ”İçsel Kontrol” İddialarına Yanıt Geldi

2/2


2/2


Son zamanlarda kripto para piyasasını kasıp kavuran stabil koin projelerinden birisi olup, Gemini borsasının GUSD stabil koin projesi ile aynı gün ortaya çıkan Paxos (PAX), kodlama satırlarının içerisinde yer alan bazı ayrıntılar nedeniyle çok fazla eleştiri odağı haline gelmişti.


İlgili haber:
Binance Paxos Stabil Koin’ini Listeledi ve Eleştirilere Maruz Kaldı

En son dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance tarafından listelenen PAX, bir çok kullanıcı tarafından tekrardan eleştirilerin odağı olmuş ve Binance CEO’su CZ’nin olaya el atıp açıklama yapmasını sağlamıştı. Yine de Paxos Standard ekibinden herhangi bir resmi açıklama bugüne kadar gerçekleşmemişti.

Paxos ekibi CryptoVest isimli kripto para haber sitesi ile iletişime geçip, direkt olarak kod erişimini kolluk kuvvetlerine teslim etmediklerini ifade etti. Ancak PAX’ın reklam olarak sunulan en büyük özelliklerinden birisi, New York Eyalet Finansal Hizmetler departmanı tarafından tamamen onaylı ve denetlenen bir proje olması olarak öne çıktı. PAX sadece bu özellikten dolayı bile geleneksel bankaların uyduğu kuralların neredeyse aynılarına uymak zorunda.

Ekip yaptığı açıklamada şu an aynı kendileri gibi denetlenen ve yasalarla uyumlu kurumlar ile çalışmak isteyen kurumsal yatırımcılar etrafında sağlıklı bir piyasa bulunduğunu, bunun da sadece düzenlenen ve denetlenen kurumlarla çalışılarak elde edilebileceğini ifade etti.

Buna rağmen,PAX stabil koininin kullanım sözleşmesi kısmında ise şu ‘can sıkıcı’ ifadeler yer almakta:

”Mahkeme emri veya diğer yasal süreçler dahilinde yasal olarak yapmamız gerektiği taktirde, sizin PAX’a veya PAX’ı destekleyen ABD dolarlarına olan erişiminizi, bunları kullanımınızı, kalıcı veya geçici olarak, size haber vererek veya vermeden kısıtlayabilir veya engelleyebiliriz.”

Paxos Standard Ekibinden Endişe Verici ”İçsel Kontrol” İddialarına Yanıt Geldi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Paxos Standard Ekibinden Endişe Verici ”İçsel Kontrol” İddialarına Yanıt Geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple Coinbase haberi bile XRP’yi ayı piyasasından kurtaramadı Metal (MTL) Nedir? Metal (MTL) Nereden Alınır? İnanılmaz tahmin: Bitcoin 220 bin dolara fırlayacak! Piyasada umut verici gelişmeler: Bakkt ilk alımı gerçekleştirdi, Bitcoin fiyatı, TRON, Ethereum, EOS ve XRP rallisi, Venezuela’daki Bitcoin dalgalanması Kripto Para Cüzdan Girişimi Cobo, 13 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı Avustralya’nın En Büyük Fast Food Zinciri Bitcoin Ödemesi Almaya Başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır