Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Paxos Standard Ekibinden Endişe Verici ”İçsel Kontrol” İddialarına Yanıt Geldi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Paxos Standard Ekibinden Endişe Verici ”İçsel Kontrol” İddialarına Yanıt Geldi
Paxos Standard Ekibinden Endişe Verici ”İçsel Kontrol” İddialarına Yanıt Geldi

2/2


2/2


Son zamanlarda kripto para piyasasını kasıp kavuran stabil koin projelerinden birisi olup, Gemini borsasının GUSD stabil koin projesi ile aynı gün ortaya çıkan Paxos (PAX), kodlama satırlarının içerisinde yer alan bazı ayrıntılar nedeniyle çok fazla eleştiri odağı haline gelmişti.


İlgili haber:
Binance Paxos Stabil Koin’ini Listeledi ve Eleştirilere Maruz Kaldı

En son dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance tarafından listelenen PAX, bir çok kullanıcı tarafından tekrardan eleştirilerin odağı olmuş ve Binance CEO’su CZ’nin olaya el atıp açıklama yapmasını sağlamıştı. Yine de Paxos Standard ekibinden herhangi bir resmi açıklama bugüne kadar gerçekleşmemişti.

Paxos ekibi CryptoVest isimli kripto para haber sitesi ile iletişime geçip, direkt olarak kod erişimini kolluk kuvvetlerine teslim etmediklerini ifade etti. Ancak PAX’ın reklam olarak sunulan en büyük özelliklerinden birisi, New York Eyalet Finansal Hizmetler departmanı tarafından tamamen onaylı ve denetlenen bir proje olması olarak öne çıktı. PAX sadece bu özellikten dolayı bile geleneksel bankaların uyduğu kuralların neredeyse aynılarına uymak zorunda.

Ekip yaptığı açıklamada şu an aynı kendileri gibi denetlenen ve yasalarla uyumlu kurumlar ile çalışmak isteyen kurumsal yatırımcılar etrafında sağlıklı bir piyasa bulunduğunu, bunun da sadece düzenlenen ve denetlenen kurumlarla çalışılarak elde edilebileceğini ifade etti.

Buna rağmen,PAX stabil koininin kullanım sözleşmesi kısmında ise şu ‘can sıkıcı’ ifadeler yer almakta:

”Mahkeme emri veya diğer yasal süreçler dahilinde yasal olarak yapmamız gerektiği taktirde, sizin PAX’a veya PAX’ı destekleyen ABD dolarlarına olan erişiminizi, bunları kullanımınızı, kalıcı veya geçici olarak, size haber vererek veya vermeden kısıtlayabilir veya engelleyebiliriz.”

Paxos Standard Ekibinden Endişe Verici ”İçsel Kontrol” İddialarına Yanıt Geldi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Paxos Standard Ekibinden Endişe Verici ”İçsel Kontrol” İddialarına Yanıt Geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin bu modeli izlerse 1 milyon dolar olacak: Bu kez nokta atışı tarih verdiler Reddit Kullanıcıları İddialı: ”Ya Bu Adam Satoshi Nakamoto İse?” Çin’in Kripto Parası ile İlgili Sıcak Gelişme Geçen Ay 300’den Fazla Yeni Kripto Para ATM’si Faaliyete Geçti Ripple’dan (XRP) Halâ Şüphe Mi Duyuyorsunuz? O halde Bu Yazıyı Okumalısınız! Max Keiser: Bitcoin, Merkez Bankalarının Sunamadığı Kadar Sağlam ”Para Politikası” Sunuyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır