Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Yükseliyor, Avrupa Birliği Kripto Borsalar İçin Birtakım Kurallar Getirdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Yükseliyor, Avrupa Birliği Kripto Borsalar İçin Birtakım Kurallar Getirdi
Bitcoin Yükseliyor, Avrupa Birliği Kripto Borsalar İçin Birtakım Kurallar Getirdi

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal paralar Cuma günü yükseliyor, Avrupa Birliği Parlamentosu kripto para borsalarına kendi platformlarında tüketici tasdik kurallarını uygulamayı zorunlu hale getirmeyi desteklemesiyle güç kazandı.

Karar 574 evet, 15 hayır ve 60 çekimser kararla onandı. Karara göre, borsalar, platformlar ve cüzdan tedarikçileri kara para aklamayla savaşmak için tasarlanan prosedürleri yürürlüğe sokmak zorunda kalacak. Tüketici tasdikleri bu prosedürlerden bir tanesi. Kurallar ayrıca ön ödemeli kart sahiplerinin sahip olduğu bütçeyi 250€’dan 150€’a düşürebilecek.

Yetkililer ölçütlerin 2015 Paris ve 2016 Brüksel’deki terörist saldırılarına cevaben hazırlandığını belirtti.

Avrupa Parlamentosu üyesi Krisjanis Karins “Suçlular yasadışı uygulamalar veya finansal terörlerden anonimlik ile aklanıyorlar,” dedi. “Kanun vatandaşlarımıza ve halkın arkasındaki firmalara gerekli bilgileri vererek ve sanal para düzenlemeleri ve anonim ön ödemeli kartlara dair kuralları sıkılaştırarak tehditlerin tespit edilmesine yardımcı olacak.”

Bitcoin en son saat 16.10’da, Bitfinex borsasında %3,27 artarak 8.529,40$ oldu.

Diğer sanal paralar da yüksek seyrediyor, Ethereum %8,00 yükselerek 590,29$’a çıktı. Ripple %16,43 yükselerek 0,86387$ olurken, Litecoin %6,53 yükseldi ve 151,08$’a geldi.

Diğer haberlerde, JPMorgan (NYSE:JPM) Kanada Ulusal Bankası ile beraber finansal enstrümanlarla çalışmak için blok zincir platformunu denemeye aldı. Platform JPMorgan tarafından geliştirilen açık kaynaklı blok zincir Quorum’u kullanarak icat edildi. Bankalar kripto paraların arkasındaki teknolojinin sınırdışı ödemeler ve emtia anlaşmaları gibi konularda banka uygulamalarına yardım olacağını ümit ediyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Yükseliyor, Avrupa Birliği Kripto Borsalar İçin Birtakım Kurallar Getirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İzlanda’daki Kripto Para Borsası Resmi Kaydını Yaptırmayı Başardı Koin Bülteni Okuyucularına Özel, Yüzde 10 İndirimli Teknik Analiz Eğitimi, Sizleri Bekliyor! BTC alma zamanı geldi mi?: Bitcoin volatilitesi 2017 boğa piyasası düzeylerine geri döndü Bitcoin için fırtına öncesi sessizlik döneminde olabiliriz: Kripto türevleri pazarı olgunlaşıyor Pantera CEO’su çılgın Bitcoin tahmininde iddialı: “İnsanlar  çok mantıklı bir tahminmiş diyecekler.” Bitcoin, 2019 yılında S&P 500 ve emtialara fark attı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır