Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Parity Geliştiricisi Ethereum’un ”Tam Kapasitede” Çalıştığını İddia Etti, Buterin Karşı Çıktı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Parity Geliştiricisi Ethereum’un ”Tam Kapasitede” Çalıştığını İddia Etti, Buterin Karşı Çıktı
Parity Geliştiricisi Ethereum’un ”Tam Kapasitede” Çalıştığını İddia Etti, Buterin Karşı Çıktı

2/2


2/2


Cryptokitties merkeziyetsiz oyunu Ethereum blockchain ağın tıkadığından ve durma noktasına getirdiğinden beri, ağın ölçeklenebilme sorunu da büyümeye devam ediyor. Dahası, Ethereum‘un kendisi ağdaki ICO projeleri ellerindeki ETH’leri sattıktan sonra 170 doların altına kadar inmiş ve bir çok kişiyi korkutmuştu. Parity geliştiricisinin ise konu hakkında yeni bir fikri var.

Ethereum için geliştirilen Parity istemcisinin geliştiricilerinden olan Afri Schoedon, kullanıcılara ”Ethereum’a merkeziyetsiz uygulama eklemeyin” çağrısında bulundu. Çağrının sebebi ise ağın tam kapasitede çalıştığını düşünmesi.

Afri, geliştiricilerden Ethereum Classic veya POA Network gibi yan ağlara geçmelerini bile istedi. Özellikle bu ikin ağın öne çıkma sebebi ise işlem yapabilme konusundaki yüksek kapasiteleri ve MetaMask ile MyCrypto gibi mevcut alt yapıları desteklemeleri.


Blokctivity kaynağından ağın etkinliğine baktığımızda Parity geliştiricisinin haklılık payı olduğunu kabul etmek gerekiyor.

Ancak Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin bu fikre şiddetle karşı çıktı ve şu tweeti attı:

”Katılmıyorum. Çoğu merkeziyetsiz uygulamanın gas-optimizasyonu için bir çok alanı var ve *sen* yapmasan bile, senin çalışan merkeziyetsiz uygulaman gas ücreti artışı yapacak ve diğer (merkeziyetsiz uygulamalara) gas-optimizasyonu için baskı yapacak.”

Parity Geliştiricisi Ethereum’un ”Tam Kapasitede” Çalıştığını İddia Etti, Buterin Karşı Çıktı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Parity Geliştiricisi Ethereum’un ”Tam Kapasitede” Çalıştığını İddia Etti, Buterin Karşı Çıktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Deneyimli borsacıdan Bitcoin için tuhaf rakam: 67 bin 193 dolar Trump’ın bombardımanı, Bitcoin’in tarihindeki en büyük boğa sinyali oluyor Pfizer: Blockchain Teknolojisi Kullanıma Hazır Durumda Sıcak Gelişme: 2019 Yılının İlk Kripto Para Borsa Hacklenmesi Yaşandı! Binance CEO’su: Binance Üzerindeki Bitcoin ve Ethereum Varlıkları İstikrarlı Bir Şekilde Arttı 1 Haziran kripto para piyasası özeti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır