Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

JPMorgan, Blockchain Teknoloisini Kullanarak Külçe Altınları ‘Tokenlaştıracak’

Ana Sayfa » GÜNCEL » JPMorgan, Blockchain Teknoloisini Kullanarak Külçe Altınları ‘Tokenlaştıracak’
JPMorgan, Blockchain Teknoloisini Kullanarak Külçe Altınları ‘Tokenlaştıracak’ABD merkezli bankacılık devlerinden JPMorgan Chase (NYSE:JPM), Quroum adlı blockchaini kullanarak külçe altınları tokenlaştırmayı planlıyor. JPMorgan tarafından geliştirilen Quorum adlı platform, Ethereum blockchaini ile destekleniyor.

JPMorgan’dan Altın-Token Girişimi

Ethereum tabanlı bu platform, madencilere küresel piyasada yeni bir fırsat kapısı açıyor olacak. Financial Review tarafından yapılan bir habere göre bu gelişme, Blockchain teknolojisinin önümüzdeki yıllarda finans sektöründe ne kadar büyük bir rol oynayacağının göstergesi.

Blockchain’in bundan birkaç yıl öncesine kadarki en bariz kullanım alanı finans sektörüydü. Ancak bu durum geçtiğimiz aylarda iyice değişmeye başladı çünkü bu teknoloji artık sağlık, eğitim gibi çeşitli alanlarda da kullanılıyor.

Blockchain teknolojisinden faydalanan Quorum platformu, çeşitli varlıkları tokenlaştırmayı planlıyor. Bu varlıklar Blockchain üstünde depolanacağı için herhangi bir işlem sırasında aracı partiye ihtiyaç duyulmayacak ve taraflar kendi araların rahatlıkla işlem yapabilecekler.

Quorum platformunu Ethereum Enterprise Alliance ile işbirliği yaparak geliştiren JPMorgan, yönetimi altındaki 2.5 trilyon dolarla birlikte dünyanın tartışmasının en büyük bankalarından biri konumunda.

JPMorgan, günlük işlemlerde bazen oldukça gereksiz masraflarla karşılaşılabildiğini düşünüyor. JPMorgan’daki yetkililere göre mevcut finans işlemlerindeki verimsizlik, hem para hem de zaman kaybına yol açıyor. Blockchain teknolojisi ise bu sorunun çözümüne ciddi katkı sağlayabilir.

JPMorgan ayrıca tamamen kripto para piyasasına giriş yapmayı düşünen kurumsal yatırımcılar için tasarlanmış bir emanet sistemi geliştirmeyi planlıyor. Bu sistem zaman içerisinde nasıl gelişecek göreceğiz.

JPMorgan, Blockchain Teknoloisini Kullanarak Külçe Altınları ‘Tokenlaştıracak’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

JPMorgan, Blockchain Teknoloisini Kullanarak Külçe Altınları ‘Tokenlaştıracak’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bir Bitcoin ve kripto para borsası daha kapanacağını açıkladı! Kripto Twitter’da bugün: Crypto Engineering, paylaşımlarıyla ülke sınırlarını aşan Türk trader Binance CEO’su CZ, Bitcoin’in İvmelenmesi ve Bitfinex Bakımı Hakkında Konuştu Ünlü Kripto Para Borsası OKEx’ten Türkiye Lansmanı ve TL Desteği! Ethereum ETH/USD Paritesi Teknik Analizi En Zengin 3. Ripple Adresi 25.000.000 XRP’yi Transfer Etti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır