Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Önemli gelişme: Nasdaq ve Microsoft, Kripto para ekosistemi öngörüsünü açıkladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Önemli gelişme: Nasdaq ve Microsoft, Kripto para ekosistemi öngörüsünü açıkladı!
Önemli gelişme: Nasdaq ve Microsoft, Kripto para ekosistemi öngörüsünü açıkladı!

© Reuters.  © Reuters.

İki saygın şirket Nasdaq ve Microsoft (NASDAQ:MSFT) kripto para eko-sistemi öngörüsünü açıkladı. Bu iki kurum, kripto eko-sistemine giriş yapıyor, Böylelikle kripto’nun Vahşi Batısına daha geniş yazılım ve finansal birikim sağlanacak. Kripto eko-sistemindeki gelişmelere yakından bakalım.

Nasdaq ve Microsoft Kripto para ekosistemi öngörüsüKripto para piyasası çok hızlı değişiyor. Bu aşamaya evrim biyologları “uyum radyasyonu” diye adlandırmaktadır. Türler çeşitlendikçe ve çoğaldıkça tüm çevresel nişleri boşken doldururlar. Ticari işlemler için kripto tekliflerin şekli ve sayısı, bu evrenin tipik özellikleridir. Değişimler, dijital para birimleri için sınırlı değildir.

Bugün kripto dünyası, Microsoft ve Nasdaq‘ın kripto eko sisteminde ortaklığa gittiği duyurusunu konuşuyor. İki şirket Azure blockchain hizmetlerini Nasdaq Finansal Sistemine entegre edecek. Azure, bulut yazılım hizmetlerinde lider konumundadır. Nasdaq Finansal Sistemi, iki yada daha üstü finansal platformlar arasında ticareti kolaylaştırmak için tasarlanmışken, Azure blockchaini müşteriler için bilgisayar işlemlerini daha da kolaylaştırmaktadır.

Her iki şirket de, bu işbirliğinin hem satıcılar hem de müşteriler açısından tüm kripto para işlemlerini daha şeffaf ve daha güvenilir şekilde yürütüleceğini vurgulamaktadır.

Stabil kriptolarStabil kripto para birimleri, blockchain tabanlı bir fiat para birimine ya da emtiaya sabit dijital tokenlardır. Bu para birimleri fiyat dalgalanması sırasında can yeleği görevi görmekte olası düşüşlere karşı varlığı korumaya altına almaktadır.

Bu konsept, 2014 yılında Tether (USDT) ile başlamıştırç Daha sonra diğer stabil para birimleri Havven (HAV), Dai (DAI), and Paxos (PAX) piyasaya girmiştir. Stabil para birimleri bununla sınırlı değil, daha çok var.

Tether, PAX ve DAI Amerikan dolarına sabitlenmiştir. Tether ile PAX bire bir kripto para birimleriyle paritelenmişken, HAV ticari işlemin işletim ücreti tarafından desteklenmektedir.

İlk bakışta, stabil para birimleri Bitcoin ve Altcoinlere nazaran daha az tercih edilmektedir. Bu çok normal, çünkü fiyatlarının düşme ihtimali olmadığı gibi çıkma ihtimali de yok. Bu yüzden pek tercih edilmiyorlar.

Öte yandan, Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire stabil kriptolar hakkında şu demecinini hatırlayalım:

Stabil kripto paralar, internetin para birimi olacak!

Geleceğe bakışHerşey yeni başladı. Şimdi yeni bir bağlantı ve hayal zamanı!

Saygın bankalar ya da ulusal para birimleriyle desteklenen stabil krito para birimleriyle, farklı ağlar arasında bile hızlı, kolay ve güvenilir blockchain işlemleri, kripto paraları geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacak nihai adımdır. İnsanlar bir kere test ettiğinde kolay ve güvenilir olduğunu görünce ve de Netflix (NASDAQ:NFLX) ya da Amazon (NASDAQ:AMZN) gibi devler tarafından kabul edildiğinde işte o zaman dananın kuyruğu kopacak!

Zaman çok hızlı geçiyor, durdurabilene aşk olsun. Ve günümüzde hayal etmek daha kolaylaşıyor.

Koinmedya ailesi olarak sektör ile gelişmeleri size en hızlı ve günelir şekilde vermeye çalışıyoruz. Bizi takip etmeye devam ediniz!

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Önemli gelişme: Nasdaq ve Microsoft, Kripto para ekosistemi öngörüsünü açıkladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin o direnci geçti… Peki şimdi ne olacak? Bitcoin’i Eleştiren Ünlü İktisat Tarihçisi, Bitcoin’i Övmeye Başladı! ”Kripto Paralardaki Düşüş 2019 Sonuna Kadar Sürebilir, Sonrası Yükseliş!” Bitcoin 10.000 dolara yaklaşıyor: Peki uzmanlar ne diyor? Yatırımcılar portföylerinde hangi kripto para birimlerini tutuyor? Bitcoin Cash Nedir? Nasıl Üretim Yapılır ? Nereden Satın Alınır

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır