Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Google Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Ne Düşünüyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Google Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Ne Düşünüyor?
Google Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Ne Düşünüyor?

© Reuters.  © Reuters.

Google (NASDAQ:GOOGL) bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Ne Düşünüyor ? Bildiğiniz gibi Google geçmişte kripto para reklamlarına yasak getirmişti. Ama artık bu yasak kaldırıldı. Bu yasağın kaldırılmasının altındaki etken ne olabilir ?

Google Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Ne Düşünüyor?Kripto para dünyası çeşitli küresel pazarlar ve özel sektörün ilgisini çekerek iyice kök salmaya başladı. Tabi bu da hemen hemen herkesin kripto para birimleri hakkında bilgi sahibi olmasına neden oluyor. Özellikle Bitcoin kripto para sektörünün tanıtılmasında kilit noktayı oluşturuyor. Ve bu gelişime Google gibi büyük kurumsal firmalar sadece izlemiyor. Onlar hakkında yorum ve yatırımlar da bulunuyorlar.

Bildiğiniz gibi Google, geçmişte kripto paralar hakkında iyimser bir tablo çizmiyordu. Hatta kripto para reklamlarına bir dönem yasak bile getirmişti. Ancak dev arama motoru Google, geçtiğimiz ay bu yasağı kaldırmaya karar verdi. Google’ın bu yasağı geri çekmesinin nedenleri arasında, pek çok bankanın bankacılık işlemlerinde kripto paraları kabul etmeye çok hevesli görülmesi başrol oynadı. Google da tabi ki bu pastadan nemalanabilmek için olaylara pozitif yönde yaklaşmaya başladı.Hatta reklam filmi bile çektiler.

İşte Google’ın Kripto Para Reklamı

Reklamda Google’ın kripto para piyasasını ele geçirildiği şakayla karışık tasvir edilmiştir. Bunun üzerine Google’a çağrı yapan bir Kripto para madencisi kendisine gelen dev elektrik faturasından yakınmaya başlamıştır.

Nitekim, kripto madenciliğinin devasa miktarda elektrik harcadığı bilinmektedir. Hatta bazı kimseler mevcut pazar fiyatlarının madencilik için hiçte uygun olmadığını öne sürmektedirler.

Bu maliyetler, Bitcoin madenciliğini küresel bir boyut kazanmasının önündeki en büyük engeldir. PwC‘ye göre dünya çapında Bitcoin madenciliği için harcanan elektrik miktarı, İrlanda Cumhuriyeti Vatandaşlarının harcadığı elektrik miktarından çok daha fazla. Bu devasa enerji ihtiyacı ve maliyeti, Bitcoin madencileri için bile çok fazla olabilir. Çünkü Bitcoin 20 bin dolar seviyelerindeyken pek çok kişi bu işe soyundu. Fakat şuan pazar fiyatları madencileri hiçte tatmin etmiyor. Bu yüzden çoğu madenci Hold yolunu tutmuş durumdadır.

Sonuç olarak evet mevcut piyasalar şuan olması gerekenin altında. Fakat Google gibi dev bir firmada artık bu işe destek vermeye başladıysa fırtınanın kopmasına az kaldı demektir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Google Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Ne Düşünüyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Paxful, Afrika’da Geleceğin Liderlerine Yatırım Yapıyor: Bitcoin ile Okullar İnşa Ediliyor Ripple Kış Uykusundan Uyanıyor! İşte Teknik Analistlerin XRP Tahminleri Allianz GI CEO’su, Kripto Paraların Yasaklanmasını İstiyor Bitcoin Fiyatı Neden Önemli? Önde Gelen Yatırımcı: Kimsenin Bitcoin ETF’sine veya Bakkt Platformuna İhtiyacı Yok! Dogecoin kurucusundan Ripple’a (XRP) salvolar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır