Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

OKEX: Bitcoin (BTC) Ayı Piyasası Son Demlerini Yaşıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » OKEX: Bitcoin (BTC) Ayı Piyasası Son Demlerini Yaşıyor!
OKEX: Bitcoin (BTC) Ayı Piyasası Son Demlerini Yaşıyor!

2/2


2/2

OKEx borsası yönetm kurulu üyesi, doğum gününde Bitcoine uzun ömürler dilerken öte taraftan bir an önce Bitcoin (BTC) ayı piyasası hakkında ümit verici konuştu.

Bitcoin (BTC) Ayı Piyasası Son Demlerini YaşıyorAndy Cheung, OKEx Yönetim Kurulu Başkanı, Bitcoin ayı piyasasında nihayete çok yaklaşıldığından bahsetti. Dijital para biriminin evrimi için iki önemli etkinliğe işaet etti. İlki, bir kişinin 2,000 BTC karşılığında Pizza satın almasıydı ki o gün Bitcoin Pizza Günü olarak kutlanıyor. Diğeri ise, 2017’ki AHT’si yani tüm zamanların en yüksek olduğu zaman.


Ancak Boğalar zirvede çok tutunamadı. Bitcoin fiyatı tersine hareket etmeye başladı ve 2018 yılı boyunca şimdiye kadar düşüş trendini devam ettirdi. 19.290 seviyesinden günümüze değin BTC fiyatlarında %70 düşüş meydana geldi.

5,750 ve 6,000 dolar seviyeleri arasında satın alım emrinin çokluğuna şahit oluyoruz. Bu noktalar kurumsal yatırımcılar için piyasaya giriş seviyesi olabilir.

Fiyat StabilitesiÜçüncü önemli olay ise BTC’nin fiyat stabilitesidir. Ekim ayı boyunca global piyasalar bozuk bir görüntü sergilerken BTC fiyatları istikrarını korumuştur. Netflix (NASDAQ:NFLX), Amazon (NASDAQ:AMZN) ve Apple (NASDAQ:AAPL) gibi teknoloji devlerin hisseleri dikkate değer şekilde düştü. Dow Jones haftayı %3, Nasdaq ise %2.5 kayıpla kapattı.

Daha güçlü dolar politikası ve FED’in faiz arttırımı borsalardaki mevcut ayı piyasasını güçlendiriyor. Fakat geleneksel piyasada gerçekleşmekte olan bu enkaz Bitcoin’i teğet geçmişe benziyor.

Bitcoin fiyatıdaki stabilite, aslında yıl başından beri BTC fiyatlarındaki düşüşün sona erdiğini bir bakıma göstermektedir. Ancak güçlü dolar politikası kurumsal yatırımcının kripto fonlarına kaynak aktarmasının önündeki en büyük engel olarak karşımıza çıkıyor.

Bir diğer etken, hiç kuşkusuz piyasanın düzenlenmesi. Bu konuda SEC, kurumsal yatırımcıların portföylerine dijital para birimlerini eklemesinin yolunu açarak Bitcoin ETF üzerindeki baskının kaşkmasına yardımcı olabilir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

OKEX: Bitcoin (BTC) Ayı Piyasası Son Demlerini Yaşıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CFTC BitMEX’i Soruşturuyor 11 Kasım Bitcoin analizi: BTC yükseliş hamlesi başarısız oldu, düşüş devam eder mi? EOS coin burn: 167 milyon dolarlık EOS yakıldı Haftanın Öne Çıkan 5 Bitcoin ve Blockchain Gelişmesi Bitcoin işlemleri son 10 ayın en yükseğindeyken işlem ücretleri düşüyor 30 Ocak Ethereum analizi: ETH fiyatı, BTC’yi takip ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır