Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İtalya’nın Finans Otoritesi Kripto Para Şirketine Ceza Kesti

Ana Sayfa » GÜNCEL » İtalya’nın Finans Otoritesi Kripto Para Şirketine Ceza Kesti
İtalya’nın Finans Otoritesi Kripto Para Şirketine Ceza Kestiİtalya‘nın finans otoritesi, yasa dışı faaliyetler gerçekleştirdiği gerekçesiyle bir kripto para şirketine yaptırım uygulama kararı aldı.

İtalya’daki Menkul Kıymet ve Borsa Ulusal Komisyonu (Commissione Nazionale per le Societa e la Borsa, CONSOB), birkaç gün önce yeni bir duyuru yayınladı. CONSOB tarafından yayınlanan bu duyuruya göre ülkede yasa dışı faaliyet gösterdiği düşünülen bir kripto para şirketinin kapatılmasına karar verildi.

CONSOB, gerekli izinlere sahip olmadığı halde İtalya’daki vatandaşlara hizmet vermeye çalışan Avacrypto adlı bir şirketin faaliyetlerini durdurdu. Şirketin www.avacrypto.com adlı sitesine de yaptırım uygulandı ve siteye an itibariyle ulaşılamıyor.

CONSOB bu ayın başlarında başka kripto para şirketlerine de ceza kesti. CONSOB, kripto para yatırımı kisvesi altında insanları dolandırmaya çalışan iki şirkete 90 günlük cezalar kesti. CONSOB’un ceza kestiği Bitsurge Token ve Green Energy Certificates adlı iki proje de Avalon Life tarafından geliştirildi.

İtalya’da kripto paralarla ilgili somut bir düzenleme bulunmuyor. Ancak ülkedeki Maliye Bakanlığı, kripto paraları sınıflandırmak için çeşitli çalışmalar yürütüyor.

Maliye Bakanlığı kripto paraları tanımlamak, kripto para tabanlı hizmetler hakkında yeni kılavuzlar oluşturabilmek için konu hakkındaki araştırmalarını sürdürüyor. Bu araştırmaların tamamlanmasıyla birlikte düzenlemelerin de hazır hale gelmesi bekleniyor ancak bunun tam olarak ne zaman gerçekleşeceği bilinmiyor.

İtalya’daki yetkililerin amacı, kripto para sektöründeki yasa dışı faaliyetleri bir an önce ortadan kaldırmak. Yetkililer özellikle olası para aklama suçlarından endişeleniyorlar.

İtalya’nın Finans Otoritesi Kripto Para Şirketine Ceza Kesti isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İtalya’nın Finans Otoritesi Kripto Para Şirketine Ceza Kesti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ödüllü Wall Street Analisti; Bitcoin için Oyun Bitti! Teknik Analiz Uzmanı Ahmet Mergen: İşler İyi Giderse Bitcoin’de Hedef 14.500 Dolar Bitcoin ve Altın Arasında Senkronizasyon BM’den Kritik Tespit: Kuzey Kore Borsalardan Milyarlarca Dolar Değerinde Kripto Para Çaldı Alanında Lider Birkaç Şirket Bir Araya Geldi, Hedef Yeni Bir Blockchain Platformu Endonezya Hükümeti Milyon Dolarlık Bir Blockchain Projesi Gerçekleştiriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır