Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Novogratz : Kurumsal fomo ile Bitcoin 2019’da yeni rekorlar kıracak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Novogratz : Kurumsal fomo ile Bitcoin 2019’da yeni rekorlar kıracak
Novogratz : Kurumsal fomo ile Bitcoin 2019’da yeni rekorlar kıracak

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin 2019’da yeni rekorlar kıracak diyen ünlü Bitcoin boğası daha önce yaptığı tahmininden geri adım attı. Ünlü bir kriptopara yatırımcısı olan Mike Novogratz, Bitcoin’de düşüş trendinin artık sona erdiğini düşünüyor.

Novogratz: Bitcoin 2019’da yeni rekorlar kıracak Kripto odaklı yatırım şirketi Galaxy Digital Capital Management‘ın kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz kripto piyasası ile ilgili yorumlarıyla sık sık gündeme geliyor. Özellikle de Bitcoin ile ilgili tahminleri çok konuşuluyor. Novogratz, yatırımcıların artan ilgisi nedeniyle Bitcoin’in 2019’da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını düşünüyor.

En ünlü kripto para olan bitcoin, toplam piyasa hacminin % 50’sini oluşturan bir hacimle kripto piyasasının odak noktasını oluşturuyor. BTC, Piyasaya girmeyi bekleyen kurumsal yatırımcıların her zaman ilk hedefi olarak görülmüştür. Novogratz da şu sıralarda kurumsal yatırımcıların piyasaya akın edeceğini düşünüyor ve “Bitcoin 2019’da yeni rekorlar kıracak diyor. Novogratz, bu kurumsal akının, 2019’da Bitcoin’i tüm rekorların üstünde yeni rekorlara taşıyacağını düşünüyor.

Kurumsal fomo ile yatırımcılar Bitcoin’e akın edecekNovogratz, Financial News’e verdiği demeçte:

“Bireysel yatırımcılarda yaygın olarak görülen FOMO’nun (fear of missing out-fırsatları kaçırma korkusu) benzeri kurumsal yatırımcılarda da görülecek. Ve bu kurumsal yatırımcılarda görülen FOMO’nun etkisiyle Bitcoin 2019’da yeni rekorlar kıracak” diyor.

Bu gerçekleşmeden önce, Bitcoin’in iki önemli direnç noktası elde etmesi gerektiğini söyledi:

“Bitcoin’in 6,800 dolar’ı görmesi gerekiyor. Bu direnç noktasından sonra bu yılı 8.800-9.000 $ aralığında bitirebiliriz. Ardından Bitcoin 2019’da yeni rekorlar kıracak” diye açıkladı.

Novogratz’un geçtiğimiz günlerde ayı piyasasının etkisine kapılarak kısa vadede umutsuz bir tahminde bulunmuştu. Bitcoin’in yıl sonundan önce 9.000 $ ‘ı kıramayacağını ve 10.000 $‘ lık direnci ancak 2019’un ikinci çeyreğinde kırılabileceği düşündüğünü ifade etmişti.

Ancak ayı piyasasının etkisiyle kapıldığı olumsuz duygulardan kurtulmuşa benziyor. Novogratz şu anda, 2019’un ilk çeyreğinde 10.000 $ ‘lık önemli psikolojik direncin kırılmaya başlayacağını ileri sürüyor. Ayrıca, bir sonraki boğa koşusunu başlatması için potansiyel olarak önceki direnç seviyelerini zorlayacağını düşünüyor.

Novogratz ayrıca:

“2019’un İlk çeyreğinin sonunda 10.000 dolara ulaştıktan sonra Bitcoin 2019’da yeni rekorlar kıracak ve 20.000 $’dan sonra daha fazlasını göreceğiz.” dedi.

Novogratz, dahaöncede Bitcoin’in 2018 yılı sona ermeden 40.000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti. Bu rakam ile Aralık 2017’de kırdığı 20.000 dolarlık rekorun iki katını tahmin etmiş oldu. Novogratz sonradan düşüş trendinin etkisiyle tahminini düşürmüştü.

Kurumsal yatırımcılar piyasaya girmeye başladı bileNovogratz gibi yaklaşan kurumsal ralli yatırımcıları da, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek rekorunun çok yakın olduğuna işaret ediyorlar.

Geçtiğimiz haftalarda, Fidelity gibi bazı geleneksel bankacılık şirketleri kripto paralara yönelmeye başladı. Fidelity Investment Şirketi, Fidelity Digital Asset Services adında yeni bir şirket kurduğunu açıkladı. Bu yeni şirket, özel olarak kriptopara birimi ticaret işlemine başlayan ilk Wall Street şirketi oldu.

Artık kripto sektörüne ilk adım atılmış oldu, bu adımın sektörde bir domino etkisi yaratması bekleniyor. Zira Fidelity’in sektörde birçok rakibi bulunuyor. Fidelity’den sonra Wall Street’ten ikinci adımı kim atacak merakla bekleniyor.

Gelecek ay, New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange, Bitcoin vadeli işlemler sözleşmesi sunan Bakkt işlem platformunu başlatacak. Bu sayede birçoğu, Bitcoin’in fiyatının kripto para biriminin sınırlı arzına katkı sağlayacağına ve fiyatının artmasına neden olabileceğine inanıyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Novogratz : Kurumsal fomo ile Bitcoin 2019’da yeni rekorlar kıracak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum’da kritik nokta 120 dolar Önde gelen Bitcoin borsası, 5 popüler altcoin’i liste dışı ediyor Alman Hükümeti: Blockhain, Avrupa’nın ‘Bütünlüğünü’ Korumasına Yardımcı Olabilir Litecoin Fiyat Analizi: LTC/BTC Breakout’a mı Hazırlanıyor? Kripto Para Startup Firması TRM Labs, 1.7 Milyon Dolarlık Fon Topladı! Arjantin sıkı para politikasıyla Bitcoin fiyatı 2250 dolar artış gördü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır