Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Borsası Gate.io, Ethereum Classic’e Yapılan Yüzde 51 Saldırısını Onayladı ve Fonları Ödeme Vaadinde Bulundu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Borsası Gate.io, Ethereum Classic’e Yapılan Yüzde 51 Saldırısını Onayladı ve Fonları Ödeme Vaadinde Bulundu
Kripto Para Borsası Gate.io, Ethereum Classic’e Yapılan Yüzde 51 Saldırısını Onayladı ve Fonları Ödeme Vaadinde BulunduPopüler kripto para borsalarından Gate.io bünyesindeki araştırmacılar, yakın zamanda Ethereum Classic’in başına gelen yüzde 51 saldırısını belgelerle kanıtladı. Şirket konu hakkında 8 Ocak tarihinde detaylı bir makale ve araştırma yazısı kaleme aldı.

Borsa tarafından yapılan açıklamaya göre toplamda 54,200 ETC %51 saldırısı sayesinde saldırganlar tarafından üretilmiş ve borsa kullanıcıların 40.000 kadar ETC kaybını geri vermeyi vaat etti. Gate.io’nun yaptığı açıklamaya göre saldırı 7 Ocak 2019 tarihinde, Türkiye saatine göre 3:40 ve sabah 7:20 arasında 4 saatlik zaman diliminde gerçekleştirilmiş. Saldırganlar tarafından kullanılan üç ETC adresini de yayınlayan Gate.io, daha sonra konu hakkında şunları ifade etti:

”Gate.io’nun sansürü, saldırganın işlemlerini en başta engellemeyi başardı ve bunları manüel bir sınava tabi tuttu. Ne yazık ki %51 saldırısı esnasında bütün işlemler geçerli gözüktü ve blockchain üzerinden otomatik olarak onaylandı. Gözlemci bütün işlemleri onayladı. Bu da saldırı esnasında 40.000 ETC’ye mal oldu.”

Kripto para borsasının yetkilileri fonları geri vereceğini belirtmenin yanı sıra, diğer kripto para borsalarına makale içerisinde yer alan ETC adreslerinden gelen bütün işlemleri engellemeleri tavsiyesinde de bulundu. ETC ekibi bu hacklenmeyi tam olarak kabul etmese de, olayın artık resmiyet kazandığını söyleyebiliriz.

Kripto Para Borsası Gate.io, Ethereum Classic’e Yapılan Yüzde 51 Saldırısını Onayladı ve Fonları Ödeme Vaadinde Bulundu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Borsası Gate.io, Ethereum Classic’e Yapılan Yüzde 51 Saldırısını Onayladı ve Fonları Ödeme Vaadinde Bulundu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple (XRP) Fiyatını Uçuracak Hangi Haber Bekleniyor BtcTurk CEO’su Güneri: Facebook’un kripto parası Bitcoin için avantaj Nasdaq Destekli Borsada Ripple (XRP) Da Listelenecek Kripto Para Bankasında Türk Rüzgarı İlaç Devi Merck’den Yeni Bir Blockchain Patenti Ethereum 2.0 (Serenity) Nedir? Ethereum Yeni Zirvelere Ne Zaman Koşacak?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır