Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Norveç Merkezli Bu Şirket Localbitcoins’e Rakip Olmaya Geliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Norveç Merkezli Bu Şirket Localbitcoins’e Rakip Olmaya Geliyor
Norveç Merkezli Bu Şirket Localbitcoins’e Rakip Olmaya GeliyorNorveç merkezli bir startup, 4 Kasım’da yayınladığı bir duyuruda Bitruption adlı yeni bir ticaret platformu oluşturduğunu açıkladı. Bitruption adlı bu borsa tıpkı Localbitcoins gibi kullanıcılarına yerel para birimlerini kullanarak reklam yayınlama ve alım-satım yapma imkanı sunacak.

Eşten-Eşe Borsa

Eşten-eşe usulüyle işleyen Bitruption adlı borsa, kripto para piyasasına giriş yapıyor. Borsanın duyurusu, şirketin proje müdürü olan Ole Andre tarafından yapıldı.

Bitruption projesinin geliştirici ekibi, platformu olabilecek en kısa sürede aktif hale getirmeyi hedefliyor. Ekibin hedefleri arasında yerel para birimleriyle alım-satım hizmeti sunmak da var.

Platformun Localbitcoins’ten en bariz farkı, birden fazla kripto para üzerinden hizmet verecek olması. Ancak Bitruption’ın en azından başlangıç aşamasında yalnızca Bitcoin ve Bitcoin Cash’i destekleyeceğini belirtmek gerekiyor. Bu konu hakkında yapılan açıklama şu şekilde:

“Daha farklı dijital paraları ve ödeme seçeneklerini de getireceğiz ancak bunlar zaman içerisinde olacak.”

Şirket, kendini diğer kripto para borsalarından ayrı tutuyor. Bitruption ekibine göre bu yeni borsanın geleneksel borsalara göre farkı, eşten-eşe usulüyle çalışıyor olması. Şirket, sitesinde platform hakkında şu açıklamayı yapıyor:

“İnsanlara güvenli ve kullanıcı dostu bir ortamda, daha farklı şekillerde dijital para ticareti yapma imkanı sunmak istiyoruz.”

Bitruption’ın Norveç’teki yasalar gereğince yetkililerle iletişime geçmesi ve resmi bir kayıt yaptırması gerekiyor. Şirket, yasalara olabildiğince uyumlu bir şekilde hareket edebilmek için KYC/AML prosedürlerini oldukça dikkatli bir şekilde takip edecek.

Norveç Merkezli Bu Şirket Localbitcoins’e Rakip Olmaya Geliyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Norveç Merkezli Bu Şirket Localbitcoins’e Rakip Olmaya Geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Blockchain ve kripto paranın cazibe merkezi İstanbul Kriptolar, Bitcoin’in 6.200 Dolar Üzerinde Artmasıyla Karışık Seyretti Reuters: Bitcoin almazsan Monero al İlk Ortaklık Kampanyanızı Oluşturarak En İyi Programa Katılmanızın Yolu IEO Projesi PERL, Hayal Kırıklığı Yarattı Dev Beşli’de Yaşanan Kayıp 1 Trilyon Doları Aştı: Risk İştahı Azalıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır