Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Classic Bitcoin’in IOT ve dApps Versiyonudur!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Classic Bitcoin’in IOT ve dApps Versiyonudur!
Ethereum Classic Bitcoin’in IOT ve dApps Versiyonudur!

2/2


2/2

Ethereum Classic (ETC) an itibariyle sonsuza kadar İş İspatı (Proof of Work) üzerinden çalışabilecek tek “Turing Complete” blockchaindir. Bitcoin (BTC) gibi sınırlı bir para arzına sahiptir. Ethereum Classic (ETC) 30 Kasım’a kadar tamamen IOT uyumlu olması bekleniyor. Bütün bunlara baktığımızda, “Ethereum Classic Bitcoin’in IOT ve dApps içeren halidir” diyebiliriz.

Ethereum Classic Bitcoin’in IOT ve dApps Hali!Peki neden Ethereum Classic Bitcoin’in IOT ve dApps versiyonudur diyoruz? Tıpkı Bitcoin (BTC) gibi, Ethereum Classic‘in de her kararını etkileyen bir kurucusu veya iç takımı yok. Rakipleri EOS (EOS) ve Ethereum (ETH) çok daha fazla dApplere sahip ve piyasada daha fazla tanınmakta. Çünkü bu blockchainlerdeki her bir kararı kendileri için avantaja dönüştürebilecek bir takımları var. Ethereum (ETH) ve Eos (EOS) ile kendilerini eğlendirdikten sonra, bir sonraki merkezi projeye geçecekler. Bunun daha önce olduğunu gördük. Örneğin, EOS (EOS) kurucusu Dan Larimer daha önce Steemit ve Bitshares‘i kurmuştu. Bittrex ve Poloniex gibi popüler borsalar, geçenlerde Bitshares’i listelerinden çıkardı.


ETC/USD 9 Ekim 2018Bitcoin (BTC) gibi Ethereum Classic (ETC), büyüyen bir geliştirici topluluğuna sahiptir. Bitcoin (BTC) ile olduğu gibi, bu geliştiriciler de projeye daha sadıklar çünkü başarılı olmasını istiyorlar. Ethereum (ETH) veya Eos (EOS) ‘taki gibi bir “içeriden teşvik” durumunun burada olmadığını biliyorlar. Ethereum Classic (ETC) hala Bitcoin (BTC) ile karşılaştırıldığında çok küçük bir geliştirme ekibine sahiptir. Bununla birlikte, bunların çoğu sadık geliştiricilerdir. Herkes ETC’yi ölü coin veya aldatmaca olarak adlandırıp borsalarda dumplarken bile projeye sadık kalıp çalışmaya devam ettiler. Şimdilerde, Ethereum Classic’e katılan geliştirici sayısı gün geçtikçe artıyor!

ETC ve BTC’nin Sektördeki FarkıEthereum Classic (ETC), Bitcoin (BTC) ile aynı şekilde değişmezlik ve merkezsizlik ilkeleriyle çalışır. Bu ikisi dışında hiçbir blockchain bu özelliğe sahip değil. Yine de, şu ana kadar, yatırımcılar Ethereum Classic’i (ETC) ciddiye almadılar. Ethereum Classic’i (ETC) düşündüklerinde, çoğunun aklına Bitcoin Cash (BCH) veya Z Cash (ZEC) geliyor. Çünkü, ismine baktıklarında, Ethereum Classic’in (ETC) Ethereum‘un forku olduğunu sanıyorlar. Yani, işe yaramaz bir fork gözüyle bakıp, daha fazla araştırma gereksinimi duymuyorlar. Fakat, teknik olarak forkun Ethereum’un ta kendisi olduğunu öğrendiklerinde şok oluyorlar!


Değişmezlik ve ademi merkeziyet ilkeleri IOT (Nesnelerin İnterneti) için çok önemlidir. Çünkü merkezi kontrol veya kod kurcalama imkanlarını yok eder. Ethereum (ETH) ve Eos (EOS) gibi pek çok platform, çok sayıda dApps üreterek kripto yarışında ilerideymiş izlenimi verip, yatırımcıların gözünü boyuyor. Ancak buradaki asıl mesele, bu blockchainlerin sorunlarla dolu olması ve yatırımcıların bunu kabullenmiş olması. Peki neden? Çünkü, bir şeyler ters gittiğinde, geliştiriciler problemi olduğu gibi “düzeltecek.” Bir hata veya hack nedeniyle para kaybı mı oldu? Daha fazla para basacaklar. Hatalı bir işlem mi gerçekleşti? Kodu değiştirecekler. Üstelik bütün bunlar, insanların tam olarak kaçmaya çalıştıkları sorunlara geri döndüklerini anlayana kadar da “tamam” görünecek!

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Classic Bitcoin’in IOT ve dApps Versiyonudur! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Başlayanlar için CoinMarketCap Nedir? Hong Kong Dolarına Endeksli Bir Stabil Kripto Para Çıktı 732.982 Bitcoin Adresinde 1 BTC’den Fazlası Bulunuyor! Binance CEO’sundan İlginç Açıklama: Tüm Paramı Sattım! Bitcoin Korelasyon Eğilimleri: Altınla Yakınlaşma Altcoinlerden Uzaklaşma Cebelitarık Hükümet Yetkilisi: Blockchain ve Kripto Paralara Ciddi İlgi Duyuyoruz

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır