Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Norveç Bitcoin Cinayetinde Son Dakika: Saldırgan Fransa’da Yakalandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Norveç Bitcoin Cinayetinde Son Dakika: Saldırgan Fransa’da Yakalandı
Norveç Bitcoin Cinayetinde Son Dakika: Saldırgan Fransa’da Yakalandı

2/2


2/2


Norveç’de 24 yaşındaki genç Bitcoin yatırımcısını bıçaklayarak öldüren katil zanlısı Makeveli Linden, Fransa’da yakalandı.

Basında çıkan haberlere göre 20 yaşındaki katil Fransa’da ele geçirildi. Katilin olaydan kısa bir süre sonra Norveç’ten İsveç’e geçtiği ve oradan da ülkeyi terk ettiği belirtildi. Norveç Polisi ise şu an bu bilgileri doğrulamadı.


İlgili haber:
Norveç’te Yaşanan Kripto Para Cinayetinde Katilin İsmi Belli Oldu, Interpol Devreye Girdi

İlk olarak olayın maktülün kripto para birikimleri ile ilgili olduğu ifade edilmişti. Acımasızca katledilen 24 yaşındaki Heikki Bjorklund Paltto’nun kripto para tradingi yaparak ciddi bir para kazandığı ve cinayetin de bununla ilgili olduğu belirtilse de, daha sonra kaynakların aktardığına göre olayın Bitcoin ile alakası olmadığı ortaya çıktı.

Genç adamın evine hırsızlık yapmak giren 20 yaşındaki Linden, çıkan arbede sonucu Paltto’yu 20 yerinden bıçaklarken, olay genç adamın ölümü ile sonlanmıştı. Paltto’nun olaydan kısa bir süre önce elindeki tüm kripto paraları nakde çevirdiği ve bu para ile de kirada oturduğu evi almayı planladığı ifade edilmişti.

Linden’in bundan sonraki akıbetinin ne olacağı ise henüz gizemini koruyor. Ancak 20 yaşındaki katilin çok ciddi bir ceza alması neredeyse kesin gibi. Linden’in daha önce taciz, uyuşturucu kullanımı ve çeşitli hırsızlık olaylarından dolayı cezalar aldığı ve sabıkasının oldukça kabarık olduğu da belirtiliyor.

Interpol’ün devreye girmesi ile birlikte Fransa’da ele geçirilen Linden’in suçlamalara karşı nasıl bir savunma yapacağı ise merak konusu. Zaman içinde, olay ile ilgili yeni gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

Norveç Bitcoin Cinayetinde Son Dakika: Saldırgan Fransa’da Yakalandı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Norveç Bitcoin Cinayetinde Son Dakika: Saldırgan Fransa’da Yakalandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in 2017 Aralık rekorunun perde arkası araştırılıyor: ABD yetkilileri çöküş pazarına baskı getirmiş olabilir! Kripto Para Piyasalarında Hacim Düştü; Boğa mı Ayı mı? Messari CEO’su: Ethereum’da PoS Geçişi Zaman Alacak İddia: Monero Ağının Yüzde 85’i ASIC Madencilerinin Hakimiyeti Altında! Microsoft’tan Yeni Blockchain Hamlesi: Japonya’daki Şirketle İşbirliği Lou Kerner: “Bitcoin şimdiye kadar oluşturulan en büyük değer.”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır