Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Nijerya Bankası Kullanıcılarını Kripto Para İşlemlerine Karşı Uyardı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Nijerya Bankası Kullanıcılarını Kripto Para İşlemlerine Karşı Uyardı
Nijerya Bankası Kullanıcılarını Kripto Para İşlemlerine Karşı Uyardı26 Kasım tarihinde Nairaland kaynağında yayınlanan bir bildiriye göre, Nijerya‘da faaliyet gösteren Union Bank, kullanıcılarını kripto para birimleri ile yapılan işlemlere karşı uyardı.

55 milyondan fazla internet kullanıcısına sahip Nijerya’nın en büyük internet kuruluşlarından birisi olan Nairaland, Union Bank tarafından gönderilen bir bildiri yayınladı ve bildiride Nijerya Merkez Bankasının ”kripto para birimleri Nijerya içerisinde yürürlükte olan bir para birimi değildir” vurgusu ve bunlarla işlem yapmanın tehlikeli olduğu uyarısı yer almakta.

”Müşterilerimizin fonlarının güvenliğini garanti etmek adına, Union Bank, hesapları kripto para işlemleri için kullanılma riskine karşı gözetleyecek ve böyle hesapların kapatılması gibi kısıtlamalara gidebilecek.”

Nijerya’nın en büyük bankalarından birisi olan ticari Union Bank, 2018 yılı itibariyle 4.1 milyar dolar civarında varlığa sahip. Banka basın saati itibariyle bildirinin kendilerinden gönderildiği hakkında herhangi bir detay paylaşmasa da, Nairaland yetkilileri olayı doğrulamakta.

Nijerya geçtiğimiz bahar döneminde vatandaşları bir finansal kurum aracılığıyla uyarmış ve kripto para birimlerinin ”yeni bir para birimi türü” olmadığını ve bunların oldukça tehlikeli olduğunu vurgulamıştı. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta Nijerya’nın muhalefet partisinin başkan adayı Atiku Abubakar, seçilmesi durumunda ”ekonomiyi kripto para ve blockchain yanlısı” bir şekle sokma sözü vermişti.

Afrika’nın en büyük ekonomilerinden birisi olarak görülen ülkede, kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi belirli bir kitleye ve kullanıma sahip ve bu ayı piyasasına rağmen her geçen gün büyümekte.

Nijerya Bankası Kullanıcılarını Kripto Para İşlemlerine Karşı Uyardı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Nijerya Bankası Kullanıcılarını Kripto Para İşlemlerine Karşı Uyardı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Günden güne yükseliyor: Bitcoin, 18 ayın zirvesine vurdu Kripto Para Kışını Atlatmaya Çalışan Hint Traderlar: Uyumuyorduk, Kış İçin Dinleniyorduk Binance CEO’su: Merak Etmeyin, Alt Ralli Gelecek Ripple Vs R3 Davasının Şartları Belli Oldu! Ripple Şartları Kabul Etmişe Benziyor Ripple (XRP) 2019 Yılında 20 Doları görecek, işte nedeni ABD Polisi 4.3 Milyon Dolarlık Bitcoin’i Açık Arttırmayla Satışa Çıkaracak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır