Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

New York’ta Dev Bir Blockchain Merkezi Açılıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » New York’ta Dev Bir Blockchain Merkezi Açılıyor
New York’ta Dev Bir Blockchain Merkezi AçılıyorNew York City Economic Development Corporation (NYCEDC), Manhattan’da yeni bir Blockchain merkezi kuracağını duyurdu.

NYCEDC, geçtiğimiz gün bir duyuru yayınlayarak uluslararası ticaret örgütlerinden Global Blockchain Business Council ve New York’taki girişim sermayesi firmalarından Future Perfect Ventures ile işbirliği yapmaya başladığını açıkladı.

NYCEDC, bu işbirlikleri sayesinde Manhattan’da 370 metrekarelik yeni bir Blockchain merkezli kurmayı planlıyor. Bu merkezin başlıca amacı Blockchain teknolojisini halka tanıtmak, insanları bu teknoloji hakkında bilgi sahibi yapmak.

NYCEDC’nin CSO’su olan Ana Arino, Bloomberg’e konuyla ilgili bir röportaj verdi ve NYCEDC’nin planlarından bahsetti. Arino’nun açıklamalarına göre NYCEDC, Blockchain sektörüne “uzun vadeli bir giriş” yapıyor ve bu teknolojinin potansiyeline güveniyor:

“Blockchain hala yeni bir teknoloji ve ne yönde gelişeceği hala kesin olarak belli değil. Gelecekte neler olacak bilmiyoruz ama bizim de bu alanda bir rolümüz olsun istiyoruz.”

Bloomberg tarafından yapılan habere göre NYCEDC başlangıçta 100 bin dolarlık bir yatırım almayı başardı. Ancak bu yatırımın pek yeterli olduğu söylenemez. NYCEDC bu yüzden daha fazla yatırım almaya, üyelik ücretleri sayesinde daha fazla para toplamaya çalışıyor.

NYCEDC’nin başkanı ve CEO’su, Blockchain teknolojisiyle ilgili bir eğitim merkezi açmak istediğini aslında geçtiğimiz yılın Mayıs ayında söyledi.

New York eyaleti, geçtiğimiz günlerde kripto paralarla ilgili özel bir ekip kurma kararı aldı. ABD’deki New York’tan başka hiçbir eyalet böyle bir karar almamıştı ve New York bu konuda bir ilke imza attı.

New York’ta Dev Bir Blockchain Merkezi Açılıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

New York’ta Dev Bir Blockchain Merkezi Açılıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dikkat! Ücretsiz Bitcoin ve Ether ‘Veren’ Uygulama Binlerce Kişiyi Ağına Düşürdü Son çeyrekte ”en çok kazandıracak kripto paralar” için 5 uzman bir araya geldi Wall Street’teki Kurumsal Yatırımcıyı Sektöre Çekmek İçin Çalışmalar Sürüyor XRP için 0.5 doların altı mümkün görünüyor mu? Bankacılık Devinin CEO’suna Göre Facebook’un Libra’sı Kısa Vadede Tehdit Oluşturmuyor Bitcoin’in Artışını Rakipleri Paylaşmadı; Piyasa Hakimiyeti 19 Ayın Yükseğinde

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır