Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

New York’lu Yargıç Nano Geliştiricilerine Karşı Olan Davayı Reddetti

Ana Sayfa » GÜNCEL » New York’lu Yargıç Nano Geliştiricilerine Karşı Olan Davayı Reddetti
New York’lu Yargıç Nano Geliştiricilerine Karşı Olan Davayı Reddetti22 Ekim tarihli mahkeme belgelerine göre, New York‘lu bir yargıç bir yatırımcının Nano ekibine karşı açtığı davayı reddetti. Mahkeme evraklarına göre söz konusu yatırımcı Nano’nun geliştirici ekibini kendisini daha sonra milyonlarca dolarlık hacklenme olayı yaşayan bir kripto para borsasında trading yapmaya çekmiş.

Dava ilk olarak Nisan ayında Amerikan vatandaşı olan Alex Brola tarafından açıldı ki kendisi 2017 tarihinde 50.000 dolar değerinde XRB kaybettiği gerekçesiyle yetkili makamlarla iletişime geçti. Davada Nano çekirdek ekibinin  denetimsiz ve düzenlemesiz olan menkul kıymetleri, ABD menkul kıymet yasalarını ihlal ederek satışa çıkardığı ve İtalyan bir kripto para borsası olan BitGrail‘i de bile isteye güvenli bir platform olarak göstermeye çalıştıkları yer alıyor. BitGrail isimli kripto para borsası Şubat ayında 17 milyon adet XRB ( o vaktin birim fiyatına göre 187 milyon dolar) kaybı ile şok olmuş, ki daha sonra iflasını açıklamıştı.

Brola açtığı davada Nano’nun yatırımcıların kaybını kurtarmak için bir tür ”kurtarma fork’u” yapması gerektiğini ve oluşturulacak yeni kripto para biriminin mağdur kişilere aynı oranda dağıtılması gerektiğini savunmakta. Davada tek davacı Brola olarak gözükse de, kendisinin avukatı bu konudan mağdur ”yüz olmasa bile en azından binlerce” kişi olduğunu iddia etmekte.

ABD Bölge Savcısı Nina Gershon ise Brola’nın davayı gönüllü olarak çekmesinin ardından yaklaşık bir ay sonra davayı zaten reddetti. Davanın reddedilme sebebi tam olarak belirtilmese de, savunma avukatı Peters Scoolidge ”davacının şikayetinden herhangi bir hak veya haklılık olmaması sebebi ile vazgeçtiğini” ifade etti.

New York’lu Yargıç Nano Geliştiricilerine Karşı Olan Davayı Reddetti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

New York’lu Yargıç Nano Geliştiricilerine Karşı Olan Davayı Reddetti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bermuda Başbakanı Açıkladı: Kripto Para Dostu Banka Önümüzdeki Hafta Piyasaya Çıkacak Litecoin ilk onda dikkat çekiyor… Artık en büyük 4. kripto para Coinbase Hesabından 150 Milyon Dolarlık Bitcoin Çıktı! Roubini Yine Dilini Tutamadı: ‘Kendini Beğenmiş’ Bitcoin Yatırımcıları Hiçbir Şeyden Anlamıyor Bitcoin 2020 Başkanlık Seçimlerinin Malzemesi mi Olacak? Binance CEO’su CZ Justin Sun’ın yardım teklifini nasıl karşıladı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır