Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Koreli Borsa Coinrail Hacklendi, Kayıp 40 Milyon Dolar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Koreli Borsa Coinrail Hacklendi, Kayıp 40 Milyon Dolar
Güney Koreli Borsa Coinrail Hacklendi, Kayıp 40 Milyon Dolar

© Reuters.  Güney Koreli Borsa Coinrail Hacklendi, Kayıp 40 Milyon Dolar© Reuters. Güney Koreli Borsa Coinrail Hacklendi, Kayıp 40 Milyon Dolar

Güney Koreli kripto para değişim platformu Coinrail, Pazar günü bir hacking olayının kurbanı olduğunu ve kripto para birimi olarak yaklaşık 40 milyar WON (37.2 milyon $) zararı olduğunu söyledi.

Coinrail tarafından pazartesi günü yayınlanan bir blog yazısında, Pazar günü sistemlerine yapılan bir “siber saldırı” sonrasında hizmetlerini askıya aldığını doğruladı.

Çalınmış kesin miktarları açıklamayan Coinrail’de en büyük vurgun Pundi X üzerinden yapıldı ve yaklaşık 2,619,542,080 NPXS çalındığı bildirildi. Saldırının zararı 19,5 milyon dolara karşılık geliyor.

Korsanla ilişkili olduğu iddia edilen cüzdan adresinden elde edilen veriler, ATX tokenlarında 93 milyona (yaklaşık 13.8 milyon $) ve yaklaşık 6 milyon dolar değerindeki 831 milyon DENT tokenı yanı sıra Jibrel Network dahil olmak üzere bazı projelere ait bir dizi başka token da çalındı. Hırsızlık sırasında çalınan tokenların toplam değeri 40 milyon doları aştı.

Coinmarketcap verileri, Coinrail’in Pazar günü dünyanın en büyük 90. kripto para platformu olduğunu gösteriyordu.
Hacker, bugüne kadar 26 milyar tokeni ademi merkezileştirilmiş ERC-20 değişim platformu IDEX’te satmak amacıyla 2.6 milyar NPXS tokenine yönelmiş. IDEX, paraları tasfiye edilmeden önce bu tokenları dondurdu, Pundi X’in de eklediğini ekleyerek, tüm NPSX işlemlerini Pazar günü öğleden sonra durdurmak için kendi “acil güvenlik protokolü” nü başlattı ve mevcut arzının yüzde 3’üne eşit olan paranın çalınmasını araştırdı. Farklı değerlerdeki diğer çalınan kriptolar da başka bir merkezden dağıtılmış EtherDelta’ya gönderilmiş ve bunu da eterscan.io’dan elde edilen veriler ortaya çıkardı..

Coinrail, toplam coin rezervlerinin %70’inin bir çevrimdışı soğuk cüzdana taşındığını ve güvende kaldığını iddia ediyor. Operatör, “Pundi X gibi geliştiricilerle yapılan görüşmeler ve IDEX gibi platformlarla yapılan görüşmelerden dolayı kalan %30’un üçte ikisi donduruldu veya geri çağrıldı.

Coinrail;

“Coinlerin üçte biri araştırmacılar, ilgili borsalar ve Coin geliştiricileri ile araştırılıyor.”

Güney Koreli Borsa Coinrail Hacklendi, Kayıp 40 Milyon Dolar isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Koreli Borsa Coinrail Hacklendi, Kayıp 40 Milyon Dolar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

E-Ticaret Devi Amazon, Mart Ayında Türkiye’de! Bitmain, Sektörü Daraltabilir! Amazon’da en çok satan altcoin kitabının yazarı uyardı: “Altcoin’ler böyle giderse yıl sonunu göremez.” EOS 11% artışla 5,1482 seviyesinin üzerine çıktı Ripple’dan endişelendiren transfer: McCaleb’e 100 milyon XRP Ünlü Analist: Bitcoin Teknik Olarak Altından Daha İyi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır