Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

New York Başsavcılık Ofisi: Binance ve Kraken, Kanunsuz İşler Yapıyor Olabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » New York Başsavcılık Ofisi: Binance ve Kraken, Kanunsuz İşler Yapıyor Olabilir
New York Başsavcılık Ofisi: Binance ve Kraken, Kanunsuz İşler Yapıyor OlabilirNew York Başsavcılığında görev yapan ve bölgenin en ünlü avukatlarından birisi olan Barbara Underwood, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada kripto para borsalarının market manipülasyonu riski taşıdıkları için güvenli olmadığını vurguladı.

Piyasa 2018 yılının başlarında yaşadığı hacklenme ve volatilite olaylarını 2018’in sonlarına doğru aynı şiddette görmüyor olsa da, piyasanın ”sütten çıkmış ak kaşık” olduğunu söylemek biraz güç. New York Başsavcılık Ofisinden yayınlanan yeni bir rapora göre, borsaların kendileri bile yatırımcıları risk altına sokmakta.

Kripto para sektöründe güvenilir bir kapı olarak görülen borsalar bile, yeni araştırmaya göre yatırımcıları direkt riske maruz bırakıyor. Rapora göre, bir çok kripto para borsası federal veya eyalet emtia yasaları ile korunmamakta. Buna ek olarak ciddi anlamda yüksek bir borsa sayısı, olağan güvenlik standartlarını, piyasa izleme protokollerini, içsel kontrolleri veya müşteriler için olan diğer gereksinimleri yerine getirmiyor hatta bunları umursamıyor.

Bu durum da açık açık müşterileri büyük bir sıkıntıya sokabilir. Bir çok borsanın benimsediği felsefe adeta iş başa gelince modelinden ibaret. Daha önce sektörde yaşanan yüzlerce hacklenme olayına karşı, ki bunların arasında 500 milyon dolarlık olaylar da var, borsaların hala bunları pek önemsemiyor olması bir çok kripto para takipçisinin tepkisine neden oldu.

Binance Kanunsuz İşler Mi Yapıyor?
Bunun yanı sıra, Başsavcılık ofisi Twitter hesaplarından yayınladıkları bir gönderide, bu yılın Nisan ayında incelemeye alınan 13 kripto para borsasının içerisinde, Binance, Kraken ve Gate.io gibi önde gelen borsaların bile kanunsuz işlemler yapmış olabileceğini belirtti.

New York Başsavcılık Ofisi: Binance ve Kraken, Kanunsuz İşler Yapıyor Olabilir isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

New York Başsavcılık Ofisi: Binance ve Kraken, Kanunsuz İşler Yapıyor Olabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

2019’da kripto para sektörünü sallayan 5 proje Ripple CEO’su: JPM Coin Hiçbir Sorunu Çözmüyor Bu Seferki Hack Saldırısı Bir Kripto Para Borsasına Değil, Bankaya! Ekonomik durağanlık, Bitcoin ve kripto paraları nasıl etkileyecek? Ripple CEO’su Garlinghouse: XRP ”Çok Açık Bir Şekilde Merkeziyetsizdir” QuadrigaCX Kripto Para Borsası Yetkilileri, Cüzdanları Bulamadıklarını İddia Ediyorlar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır