Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

NEO’da kritik güvenlik açığı hackerlara ”gel paramı çal” dedirtecek cinsten

Ana Sayfa » GÜNCEL » NEO’da kritik güvenlik açığı hackerlara ”gel paramı çal” dedirtecek cinsten
NEO’da kritik güvenlik açığı hackerlara ”gel paramı çal” dedirtecek cinsten

© Reuters.  © Reuters.

NEO’da kritik güvenlik açığı keşfedildi. Hackerlara adeta davetiye çıkaran güvenlik açığı yayımlanan yama ile çözüme kavuşturulmuş olsa da akıllarda soru işareti bıraktı.

NEO’da Kritik Güvenlik AçığıKripto paralar popüler olup değer kazanmaya başladıktan sonra hackerların da ilgi alanına girdi. 2014 yılında piyasayı 2 yıl felce sokan Mt. Gox krizi hala akıllarda. Keza 2018 yılı ilk yarısı da %51 saldırıları ve borsalarda yapılan hırsızlık haberleri ile geçmişti.

İlgili Mt. Gox haberleri için Tıklayın

Kripto hırsızlık hadisilerinin son kurbanı da NEO oldu. Weibo Post’un haberine göre Tencent Security Joint Labs, NEO’nun ağında kritik bir güvenlik açığı keşfetti.

Güvenlik Açığı NEO’nun Yol Haritasını YavaşlatabilirNEO, Çin Ethereum’u olarak ünlenmiş popüler bir blockchain platformu. Aynı Ethereum’da olduğu gibi yazılımcılar NEO altyapısını kullanarak akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamalar çıkarabiliyorlar. Tencent Security Labs’ın bu platform hakkında yayınladığı son bildirileri NEO’nun karizmasını çizecek cinsten:

“Dikkat! Blockchainde yeni bir kriz mi açığa çıkıyor? Tencent Labaratuarları olarak NEO’da uzaktan hırsızlık yapılmasına olanak verecek güvenlik açığı tespit etmiş bulunuyoruz. Herhangi bir kullanıcı NEO ağ düğümünü standart kurulum düzeninde başlatır ve cüzdan oluşturursa, kripto paraları çalınabilir.

Tencent olarak bu konuda NEO’ya gerekli bilgilendirmeleri yaptık. NEO ağı düğüm yöneticilerinin ve kripto para sahiplerinin bu konuya dikkat etmesi gerekiyor. Cüzdan güvenliği herşeyden önce gelir. O yüzden etkin bir yama yayınlanıncaya kadar hesabınızda anormal bir para trafiği olmadığına emin olun.”

Bu yazışmalar medyaya eş zamanlı olarak paylaşılmıyor elbette. Yoksa güvenlik açığından haberi olmayan hackerlara doğrudan hedef göstermiş olursunuz. NEO etkin bir güvenlik yaması yayınladı ve düğümler yeni sürüme güncellendi. Lakin siz yine de hesabınızdaki NEO’ları kontrol etseniz iyi olur.

Öte yandan böyle bir güvenlik açığının tespiti sistemin ilgili bölümlerinin de yeniden gözden geçirilmesi sürecini başlatacaktır. Bu da ilave zaman ve emek kaybına yol açacağı için NEO yol haritasında gecikmelere sebebiyet verebilir. NEO şu ana kadar yol haritasına sadık projelerin başında geliyor. Umarız bundan sonra da bu ünvanını korumaya devam eder.

NEO hakkında daha fazlası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

NEO’da kritik güvenlik açığı hackerlara ”gel paramı çal” dedirtecek cinsten - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sözde Bitcoin Dolandırıcılığı Yüzünden Miami Havaalanında Bomba Tehditi Bitcoin yüzde 10 düştü – Olayın perde arkası nedir? Yeni Ripple duyurusu, XRP rallisinin sinyalini veriyor! Bitcoin 5 Bin 100 Doların Üstünde Seyrediyor, Piyasa İyi Durumda Florida Şehri, Çalınan Verileri için Hacker’lara 65 Bitcoin Ödeyecek! Sektöre girer girmez ilk 10’da yer alacak TON tokenı piyasayı altüst edecek!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır