Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Nasdaq, Kripto Dostu İsveç Borsası Cinnober’i Satın Alıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Nasdaq, Kripto Dostu İsveç Borsası Cinnober’i Satın Alıyor!
Nasdaq, Kripto Dostu İsveç Borsası Cinnober’i Satın Alıyor!Dünyanın en büyük ikinci menkul kıymet borsası Nasdaq, Cuma günü yaptığı duyuruda İsveç menşeli bir borsa olan Cinnober‘i satın almak için işlemlere başladığını belirtti.

Söz konusu haber pek kripto para birimleri ile ilgili değilmiş gibi gözükse de, Cinnober’in kripto para birimleri ile oldukça dostane bir tarihi var ve genel olarak kurumların kripto paralara yatırım yapmasını kolaylaştırması ile tanınmakta. Söz konusu dostane hamlelerden bir tanesi, kurumsal seviyede kripto para depolama çözümleri sunan BitGo ile olan ortaklığı. BitGo firmasının kendisi, tarihi boyunca bir çok ortaklık ve satın alma gerçekleştirdi ki bu da firmanın vizyonuna yardımcı oldu. BitGo tarafından yapılan satın almalar arasında Kingdom Trust, ortaklıklar arasında ise Güney Kore borsası Korbit bulunmakta.

Nasdaq Kripto Para Trading İşlemlerine Mi Hazırlanmakta?
Nasdaq’ın yaptığı bu en son satın alma, bir çok uzman tarafından kripto para trading işlemlerine hazırlık olarak yorumlandı. Daha önce haber bültenlerine düştüğü üzre, SEC’in Winklevoss ikizleri tarafından ikinci başvuruyu da reddetmesinden sonra, Nasdaq bir çok kripto para endüstri uzmanı ile kapalı kapılar ardında gizli bir toplantı düzenlemişti. Toplantıda katılımcılar ve Nasdaq yetkilileri kripto para birimlerinin geleneksel bir menkul kıymet ürünü olarak meşrulaştırılmasının yollarını konuştu ve tartıştı.

Cinnober’in ortak olduğu BitGo platformu da, Nasdaq içerisinde yer alan kurumsal yatırımcıların depolama ihtiyacı için tam olarak biçilmiş kaftan. Nasdaq’ın Cinnober’i gerçekten de kripto para alanına giriş yapmak için alıp almadığını ise ilerleyen günlerde görebiliriz.

Nasdaq, Kripto Dostu İsveç Borsası Cinnober’i Satın Alıyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Nasdaq, Kripto Dostu İsveç Borsası Cinnober’i Satın Alıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Güney Kore Yetkilileri, Blockchain Girişimleri ile Görüşecek ve ICO Süreçleri İle İlgili Bilgi Toplayacak PayPal: Bitcoin’e yatırım yapmak için henüz erken Sıcak haber : IMF Başkanı Christine Lagarde ” Merkez bankaları kripto para çıkarabilir “ Polis Kılığına Giren Saldırganlar, Bitcoin Yatırımcısının Evini Bastı! Bitcoin için önemli bir teknik işaret, 4 yıl sonra ilk defa ortaya çıkmak üzere Coinbase CEO’su: Uzun Vadeli Yatırımcıların Para Kazanma Şansı Daha Yüksek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır