Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Nasdaq’dan kripto para piyasası için büyük sözler

Ana Sayfa » GÜNCEL » Nasdaq’dan kripto para piyasası için büyük sözler
Nasdaq’dan kripto para piyasası için büyük sözler

© Reuters.  © Reuters.

Nasdaq’dan kripto para piyasası hakkında iddialı çıkışlar geldi. Bidiğiniz gibi kripto para sektörünün en büyük problemlerinden biri manipülasyon ve dolandırıcılık. Nasdaq bu alanlardaki sorunu çözebileceğine inanıyor.

Nasdaq’dan Kripto Para Piyasası HamleleriNasdaq kripto para piyasasına duyulan güveni zedeleyen manipülasyon ve dolandırıcılıkla mücadelede öncü olabileceğini söyledi. Aslında, yalnızca birkaç kripto borsası hali hazırda Nasdaq’ın piyasa gözetimi teknolojisini benimsiyor.

Dolandırıcılıkla Mücadeleye YardımBloomberg’in değerlendirmelerine göre, ABD merkezli borsa devi kripto dünyasının temel sorunlarından bazılarını çözebileceğine inanıyor. 1 Kasım tarihinde yayınlanan raporlarında dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonları hakkında şimdiye kadar çok fazla tecrübe edindikleri bahsediliyor.

“Düzenleyici kurumlar, brokerlar ve borsaların piyasayı anlık olarak gözetim alan teknik ekipleri var. Bu ekipler tecrübeleri ve kullandıkları ileri teknoloji ürünü algoritmalar sayesinde pump-dump gibi kötüye kullanım durumlarını anında fark edebiliyorlar. İşlerinde uzman olan bu ekipler aynı zamanda içerden bilgi alarak işlem açmak ve yanıltıcı sinyallerle piyasayı manipüle etmek gibi yöntemleri de pasifize edebiliyorlar.”

Birçok kripto uzmanının da belirttiği gibi dolandırcıları bu sektöre gelen ana etmen yeterli düzenlemelerin henüz hayata geçirilememiş olması. ABD Adalet Bakanlığı, CFTC ile birlikte Bitcoin işlemlerinde fiyat manipülasyonu iddialarını soruşturmaya başladı.

Borsalar Zaten KullanıyorNasdaq’a göre, kripto para alanındaki bazı önemli oyuncular zaten kendi piyasa gözetleme teknolojilerini kullanmaya başlamış durumda.

2018’in ortalarına doğru Bitcoinist’in yaptığı bir haber vardı. O habere göre Gemini, SBI Virtual Currencies ve diğer 3 platform Nasdaq’ın SMARTS teknolojisini kullanıyor. Kripto para dünyasında zamanla gelişmeler kaydedildikçe firmanın teknolojsine olan talep de artacaktır.

Bloomberg’e konuşan Borsa ve Düzenleyici Gözetim Başkanı Tony Sio’ya göre;

“Her hafta hedeflerimize daha çok yaklaşıyoruz. Daha ilk evrelerini yaşayan kripto borsaları ve yeterince saygın olmayan borsalarla çalışmayı düşünmüyoruz.”

Nasdaq Kriptoya Yeni Bir Dinamizm GetiriyorNasdaq için 2018’in başından bu yana yaşanan süreç tam olarak temkinli yaklaşımdan evresinden somut katılıma geçme evresine geçiş olarak tanımlanabilir. Nasdaq CEO’su Adena Friedman Bitcoin’in geleceği konusunda ne zaman görüşleri sorulsa her daim pozitif görüşler bildiren bir isim. Friedman düzenlemelerin acilen hayata geçirilmesi gerektiğini düşünüyor. Ve eğer bu hamleler atılırsa kripto paralar gerçek gücünü işte o zaman gösterecek.

Nasdaq Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Nasdaq’dan kripto para piyasası için büyük sözler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi Dünyaca ünlü milyarderden dikkat çeken 2020 Bitcoin tahmini Bitcoin ve Altın Arasında Senkronizasyon Jaguar Land Rover ile anlaşan IOTA’dan güçlü yükseliş Facebook’un Kripto Parasına Çin’den Karşı Hamle Kripto Para Firmasına Dolandırıcılık Suçuyla Dava Açıldı! Yatırımcı 2 Milyon Dolarlık Zarar Beyan Etti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır