Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Mt. Gox, Kurumsal Yatırımcılar İçin Olan Zarar Temin Başvurularını Başlattı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Mt. Gox, Kurumsal Yatırımcılar İçin Olan Zarar Temin Başvurularını Başlattı!
Mt. Gox, Kurumsal Yatırımcılar İçin Olan Zarar Temin Başvurularını Başlattı!

© Reuters.  © Reuters.

Bir dönem kripto para borsası denince akla gelen ilk isim olan ve 2013 yılında gerçekleşen Bitcoin ticari işlemlerinin yüzde 70’ine tek başına sahip olan Mt Gox borsasının sancılı süreci devam ediyor. Şubat 2014’te hacker saldırısına uğrayan ve daha sonra birçok müşterisinin Bitcoin’lerini kaybetmesi sonucu iflas eden firma, 23 Ağustos tarihinde bireysel yatırımcılar için kullanıma sunduğu zarar temin başvurularının, kurumsal yatırımcılar için olan versiyonunu bugün duyurdu.

Söz konusu duyuru, batık borsanın internet sayfasında yayınlandı. 12 Eylül ve 13 Eylül arasındaki gece yayınlanan duyuruda, zarar tazmin ve temin dilekçelerinin 22 Ekim 2018 tarihine kadar doldurulması gerekiyor. Firmanın yaptığı açıklamaya göre başvurular offline olarak da yapılabilmekte.

Duyuru Tokyo kayyumu Nobuaki Kobayashi tarafından imzalandı. Kobayashi aslında kripto para topluluğu üyelerinin pek sempati duymadığı bir isim. Kendisi Mt. Gox’un iflasından sonra, kullanıcıların zararlarını tazmin etmek için kuruma atanan bir kişi olmasına rağmen, özellikle geçtiğimiz yılın dördüncü çeyreğinde ciddi bir oranda BTC rezervi satmasından sonra çok fazla tepki çekmişti. Kendisi söz konusu BTC satışından sonra Tokyo’nun Bitcoin Balinası olarak anılmaya başladı. O tarihlerde yapılan yüklü BTC satışı, piyasada inanılmaz bir düşüşe neden olmuştu.

12 Mayıs tarihinde yapılan yüklü BTC satışı sonrası,  toplam piyasa değeri 154 milyar dolar olan BTC, satıştan bir gün sonra 140 milyar dolara kadar gerilemiş ve toplamda %12.5’lik bir birim fiyat düşüşü yaşamıştı.

Mt. Gox, Kurumsal Yatırımcılar İçin Olan Zarar Temin Başvurularını Başlattı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Mt. Gox, Kurumsal Yatırımcılar İçin Olan Zarar Temin Başvurularını Başlattı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Firmasına Dolandırıcılık Suçuyla Dava Açıldı! Yatırımcı 2 Milyon Dolarlık Zarar Beyan Etti Bitcoin 5% artışla 5.522,2 seviyesinin üzerine çıktı Bitcoin’in Gizemli Madencileri , Ripple’ın XRP’deki Payı, Tron’un Yeni Ortaklığı ve Ethereum’un Hard Forkunun Ertelenmesi Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Haberler Bitcoin Gelecekte Nerede Olacak? İşte Finans Devlerinin Yöneticilerinin Öngörüleri Sen Misin Bitcoin’i Yerden Yere Vuran? Jordan Belfort’un Şirketine El Konuldu! Money Button CEO’su: Bitcoin Problemi, Bitcoin ile Çözülebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır