Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

9 Bitcoin ETF başvurusunun kader günü, BTC nasıl bir tepki verecek?

Ana Sayfa » GÜNCEL » 9 Bitcoin ETF başvurusunun kader günü, BTC nasıl bir tepki verecek?
9 Bitcoin ETF başvurusunun kader günü, BTC nasıl bir tepki verecek?

2/2


2/2

9 Bitcoin ETF başvurusu için kader günü bekleniyor. Bitcoin (BTC), SEC’in sonuçları açıklamasından sonra nasıl bir eğilim gösterecek?

9 Bitcoin ETF başvurusu için kader günüDüşük fiyat seviyeler kabul görmezken, piyasa yükselme eğiliminde. Bugün SEC’in değerlendirme süresi bitiyor. SEC’in, 9 Bitcoin ETF için sonuç açıklaması bekleniyorken, bu hafta toparlanmanın devam etmesini bekliyoruz. Bu teklifler SEC’in katı şartları ile uyumlu olursa, BTC/USD fiyatı yılsonuna doğru 7,200 $’ın üzerine çıkabilir.

En yeni Bitcoin haberleriABD SEC tarafından verilen onay, her zaman bir kripto varlığı için itici bir güç olur. Kötü bir ışıkta yapılan herhangi bir olumsuz değerlendirme veya yorum, varlığın bir menkul değer olduğu anlamına gelebilir. Bu, kripto işlemleri yaptığında vergi iadeleri vermesi zorunlu yatırımcılar için istenmeyen ve ekstra bir çalışma demek. Bu, doğrudan yatırımı engelleyen ekstra bir iştir. Şu anda herkesin aklındaki soru, bugün değerlendirme tarihi sona eren 9 Bitcoin ETF hakkındaki haberler.

Şimdiye kadar SEC, bu konu ile ilgili oldukça katı bir tutum içinde. SEC, Direxion, Proshares ve GraniteShares isimli şirketlerin yaptığı 9 Bitcoin ETF başvurusunu görüşmeyi reddetti. Görünüşe göre reddetmenin, bu görevleri personeline devreden SEC komisyon üyeleri yüzünden olduğunu öğrendik. Bugün 5 Kasım’da ortaya çıkacak ilgili tarafların görüşlerini hatırlattı ve emir verdiler. Artık, SEC’in kararını vermesini bekliyoruz. Ancak açıklama tarihi belirsizliğini koruyor.

Daha önce, SEC’in, VanEx, CBoE ve bazı SEC komisyon üyelerinin temsilcileri arasındaki başarılı bir toplantıdan sonra VanEx SolidX Bitcoin ETF‘yi değerlendireceği bildirilmişti. Ümit verici bir şekilde, olumlu bir karar alır ve katı listeleme şartlarını karşılayan şirketlere izin verebilir. Bu da şu an çok ihtiyaç duyulan momentumu piyasaya vererek yükselmeyi sağlar.


BTC/USD Fiyat AnaliziHaftalık Grafik

BTC/USD‘nin toparlanması, dipteki kripto pazarının bir göstergesidir. Bu yıl %75’lik bir düşüş göz önüne alındığında, bu çeyrekte bir toparlanma olasılığı bulunuyor. Teknik faktörlerden başka, ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşı,sermayenin hisse senedi borsalarından Bitcoin’e uçmasını tetikleyebilir. Bu nedenle, geçtiğimiz hafta %0.2’lik bir artış görüldü. Fiyatlar, 6,000 $‘lık destek hattından çıkarak geçen haftanın boğa çubuğunda yükseldi.

Son BTC/USD fiyat analizimizle uyumlu olarak, fiyatlar son dokuz ayın en yüksek seviyelerinde oluşan direnç seviyesini geçerek 7,000 – 7,200 $‘ seviyelerine ulaşırsa bu ideal olacaktır. Daha sonraki, ilk hedefler 8,500 $ ve daha sonra 10,000 $ olacaktır.


Günlük Grafik

Teknik olarak, BTC/USD paritesi, 29 Ekim fiyat hareketini takiben bir ayı deseninde işlem görüyor. Ancak, dünkü hızlı kazançlardan sonra, şu an üç çubuklu, boğa dönüşü görünümlü bir desenimiz var. Yeşillerden bağımsız olarak, 7,000 $‘lık direncin üzerinde kazançlar görene kadar sabırlı olmanızı öneririz. Ardından, eğilim açık olabilir ve fiyat hareketi, yüksek geri dönüş hacminin arkasındaki temel direnç seviyesinin üzerinde işlem görecektir.

Diğer Bitcoin (BTC) haberleri için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

9 Bitcoin ETF başvurusunun kader günü, BTC nasıl bir tepki verecek? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance’e Rakip Borsa Geliyor Kripto Para Piyasalarında Bugün: Yeşillik Hakim, ONT ise Parlıyor Bitcoin Cash SV İnanılmaz Bir Yükseliş Yakaladı ve CoinMarketCap Üzerinde Yedinci Sıraya Yerleşti Tim Draper: Amazon’dan Bir Ürünü Bitcoin İle Alabilirsiniz Tron Ağındaki Hesap Sayısı 3 Milyonu Geçti Lightning Network şu anda 1,64 milyon dolar değerinde Bitcoin’e eşdeğer

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır