Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

MEGA Hacklenmesi Sonrası Oluşan Monero Çalınması Tehlikesi Geçti!

Ana Sayfa » GÜNCEL » MEGA Hacklenmesi Sonrası Oluşan Monero Çalınması Tehlikesi Geçti!
MEGA Hacklenmesi Sonrası Oluşan Monero Çalınması Tehlikesi Geçti!

© Reuters.  © Reuters.

Salı günü Reddit kullanıcıları adeta alarm durumuna geçti çünkü Chrome’da kullanılan popüler eklenti MEGA hacklenmişti. Uzantıyı kullanan kişilerin özel şifreleri, kullanıcı adları ve private key’leri çalınırken, bu hack olayının ardından Monero ve Ethereum’ların çalınabileceği açıklandı.

Bu durum haliyle çok ciddi bir paniğe sebep olurken, Monero yetkilileri olayın kısa bir süre sonrasında resmi Twitter hesaplarından bir açıklama yayınlayarak şunları söyledi:

”Chrome’daki MEGA eklentisinde bazı sorunlar yaşanıyor. Hacklenmiş durumda olan sistem, sizin Monero’larınızı çalma fonksiyona sahip. Lütfen bu konuda dikkatli olun ve bir süre bu eklentiyi kullanmayın.”

Daha sonra Reddit kullanıcıları, hacklenen MEGA eklentisinin koin çalmak için kullanabileceği siteleri de listeledi. Buna göre, bu sitelerdeki bilgiler, eklentinin kullanılması halinde risk altında olabilir:

  • MyEtherWallet.com
  • MyMonero.com
  • IDEX.market
  • Amazon.com (NASDAQ:AMZN)
  • Live.com
  • GitHub.com
  • Google (NASDAQ:GOOGL).com

Daha sonra MEGA şirketi de Twitter üzerinden bir açıklama yaparak 4 saatlik hack sürecinin ardından sistemin düzeldiğini ancak bu süre zarfında sistemi kullanan kişilerin Mega’nın sitesine girerek bir bilgilendirme yazısı okuması gerektiğini belirtti.

Firma, sistemi güncellediklerini beliritkren, konuyla ilgili özür diledi. MEGA yetkilisi, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

”Bunun için çok üzgünüz ve gereken araştırmaları yapıyoruz. Neyin sebep olduğunu bulacağız. Bundan ötürü değerli kullanıcılarımızdan özür diliyoruz. Konuyla ilgili yakın dönemde daha fazla bilgi vereceğiz.”

MEGA yetkilileri aynı zamanda hackten etkilenmiş olun ya da olmayın, sistemde kullanılan şifrelerin de yenilenmesi çağrısında bulundu.

The post MEGA Hacklenmesi Sonrası Oluşan Monero Çalınması Tehlikesi Geçti! appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

MEGA Hacklenmesi Sonrası Oluşan Monero Çalınması Tehlikesi Geçti! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin’den kafa karıştıran haber: Kripto paralar ve Bitcoin yasak mı değil mi? Ünlü Kripto Para Yazarı, Ligthning Network ile İlgili Konuştu SWIFT, Para Transferinde Ripple Hızına Erişiyor Popüler analistten inanılmaz Ethereum tahmini: ETH fiyatı için yükseliş tarihi verdi Kripto savunucusu Stephen Palley: “Bitcoin’in çöküşü SEC kararından kaynaklanmadı.” Donanım Cüzdanı Ledger’ın CEO’su Hack Saldırıları Hakkında Konuştu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır