Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Mike Novogratz, Çin’in Kripto Para Tabanlı Ulusal Para Birimi Konusunda, ABD ile Yarışması Gerektiğini Düşünüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Mike Novogratz, Çin’in Kripto Para Tabanlı Ulusal Para Birimi Konusunda, ABD ile Yarışması Gerektiğini Düşünüyor
Mike Novogratz, Çin’in Kripto Para Tabanlı Ulusal Para Birimi Konusunda, ABD ile Yarışması Gerektiğini DüşünüyorKripto para dünyasında oldukça tanınan bir isim olan ve yaptığı fiyat tahminleri ile gündeme gelen Mike Novogratz, bu sefer farklı bir tahmini ile kendisine yer buldu. Brian Books’un, ”America Could Lead the Transition to a Digital Currency Reserve” isimli makalesine yönelik açıklamalarda bulunan Novo, Çin ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Temel olarak Amerika’nın kendi kripto para tabanlı ulusal para birimini üretme konusunu ele alan makaleye cevap veren Novo, başka bir küresel dev olan Çin’in de, kendi ulusal kripto para birimini oluşturma ve küresel rezerv para birimini piyasaya sürme konusunda ABD’ye rakip olabileceğini ifade etti.

Coinbase’in CLO’su olan Brian Brooks, enflasyonun tavan yaptığı dönemimizde, ABD’nin yine ekonomi konusunda dünya lideri olabilmesini sağlayacak kripto para birimleri konusuna daha fazla dikkat etmesi gerektiğini vurguladı. Kripto para birimlerinin altında yatan teknoloji blockchain’e de değinen Brooks, bu teknolojinin ABD’nin tekrar zirveye çıkması için gereken ‘altın yumurtlayan kaz’ olabileceğini de ifade etti.

Malta, İsviçre, Singapur, Çin ve Japonya gibi ülkelerin özellikle blockchain ve dijital varlıklar konusunda hummalı bir çalışma içerisine girdiği uzun süredir bilinen bir gerçek.

Novo ise attığı bir tweet ile Çin’in kripto para tabanlı yuan üretmesi durumunda, bunun bir çok gelişmekte olan ülke tarafından kullanılabileceğini ve Başkan Xi’nin yerinde olsa ABD ile olan soğuk savaş esnasında kesinlikle bunu geliştirmeye odaklanacağını vurguladı.

Mike Novogratz, Çin’in Kripto Para Tabanlı Ulusal Para Birimi Konusunda, ABD ile Yarışması Gerektiğini Düşünüyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Mike Novogratz, Çin’in Kripto Para Tabanlı Ulusal Para Birimi Konusunda, ABD ile Yarışması Gerektiğini Düşünüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İtalya, İlk Defa Bir Blockchain Düzenlemesi ile Kripto Dünyasına Katıldı Çin, Facebook’un Parasına Büyük İlgi Duyuyor Bitcoin’in Günlük İşlem Sayısı, MasterCard’a Çok Yaklaştı Max Keiser: JPM Coin, Bir İşe Yaramayacak Blockchain Nüfus Kontrolünde Kullanılabilir Rusya’da Yeni Yasa Tasarısı: Şüpheli Finans Siteleri Kapatılsın

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır