Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Nasdaq’dan gelen haberler ile yükseliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Nasdaq’dan gelen haberler ile yükseliyor
Bitcoin Nasdaq’dan gelen haberler ile yükseliyor

© Reuters.  © Reuters.

Dün geceden itibaren yükselişe geçen ve 4000 doların üzerinde tutunmayı başaran Bitcoin Nasdaq’dan gelen olumlu haberler ile birlikte yükselişine devam ediyor. Bloomberg’İn önceki gün yayınladığı raporda Bitcoin’i ilgilendiren önemli ayrıntılara yer verildi.

2019’un ilk çeyreği büyük gelişmelere gebeBloomberg’in raporuna göre Nasdaq, Bitcoin vadeli işlemler sözleşmesini 2019’un ilk çeyreğinde faaliyete geçirmeyi planlıyor. Bu doğrultuda Bloomberg, vadeli işlemlerin onayı için CFTC (Emtia İşlemleri Ticaret Komisyonu) ile fazladan mesai harcamaya başlamış. Raporda Nasdaq’ın, ABD’deki swap işlemlerini düzenleyen tek otorite olan CTFC’nin endişelerini gidermek için yoğun çaba harcadığı belirtiliyor.

Nasdaq’ın Bitcoin vadeli işlemlerine olan ilgisi oldukça eskiye dayanıyor. En son geçen sene Kasım ayında Nasdaq yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, vadeli işlemlerin lansmanını 2019’un ilk aylarında yapacaklarını duyurmuşlardı. Ancak her şey istenildiği gibi gitmedi ve planlanan süre mecburen biraz uzadı.

Nasdaq’ın kripto piyasaya olan ilgisi sadece vadeli işlemler ile sınırlı değil. Daha öncesinde birçok kez kripto dünyasına girme niyetini açıkça dile getiren Nasdaq yetkilileri, en son Nisan ayında bununla ilgili bir açıklama yaptılar. Buna göre düzenlenmiş bir ortam olduğu sürece yeni bir borsa kurma niyetinde olduklarını ifade ettiler.

Bitcoin Nasdaq’dan gelen haberler ile yükselişteKonsensüs yatırım konferansından gelen bilgilere göre Nasdaq ve VanEck, piyasaya yeni finansal ürünler sürme konusunda işbirliği yapacaklar. VanEck’in dijital varlık stratejisti Gabor Gurbacs, düzenlenmiş bir kripto vadeli sözleşme tipinin yakında piyasa çıkacağını bildirdi.

Aslında bu sözleşme Nasdaq vadeli sözleşmelerinin güncellenmiş hali olacak. Gurbacs, bu yeni sözleşme tipinde şüpheli piyasa hareketlerini önlemek için Nasdaq’ın Smart gözetim teknolojisinden yardım alacaklarını ifade etti.

Bununla birlikte vadeli işlemlerin mahiyetine dair kafalardaki soru işaretleri hala giderilmiş değil. Acaba vadeli işlemler nakdi uzlaşma yoluyla mı yoksa fiziksel olarak mı yapılacak? Bu sorunun cevabı hala net değil. Öte yandan Gurbacs, 2018 yılının düzenleme yılı, 2019’un ise icraat yılı olacağına dair bir açıklama yaparak önümüzdeki senenin büyük gelişmelere gebe olduğu ima etti.

Nasdaq ve Bakkt artık sahneye çıkıyorKripto dünyası yatırımcıları, uzun süredir devam eden kötü gidişe bir son verecek olumlu haberler bekliyordu. Dün gece itibari ile tırmanışa geçen Bitcoin 4000 doların üstüne konuşlandı. Yazım esnasında 4,235’den işlem gören BTC, son iki günde 450 dolarlık bir artış gösterdi. Toparlanmanın bugün de devam edeceğini umuyorum.

2019’un ilk çeyreğinde küresel finans sektörünün iki devi, Nasdaq ve Bakkt, bitcoin vadeli işlemlerini piyasaya sürecekler. Bu, kripto yatırımcıları için harika bir haber! Bu iki dev sayesinde büyük kurumlar piyasaya akacaktır. Bu gelişme de bu sene yerle bir olan karizmanın tekrar kazanılması ve eski görkemli günlere dönüş için yeni bir fırsat oluşturacaktır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Nasdaq’dan gelen haberler ile yükseliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Piyasalar Tatsız: Ravencoin İse Yine Artmaya Devam Ediyor Rusya’da Blockchain Tabanlı E-Oylama Sistemine Geçilebilir! Constantinople, Ethereum’un yaklaşan kıyameti mi? Akıllı Kontratlar Yasal Açıdan Klasik Kontratlardan Pek Farklı Değiller Binance, Bitcoin SV’yi Marketinden Kaldırıyor! Ripple Xpring XRP’nin küresel adaptasyonu için kolları sıvadı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır