Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Merak edilen soru!!! İsviçre ETF’si, Bitcoin ETF sürecini nasıl etkiler?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Merak edilen soru!!! İsviçre ETF’si, Bitcoin ETF sürecini nasıl etkiler?
Merak edilen soru!!! İsviçre ETF’si, Bitcoin ETF sürecini nasıl etkiler?

© Reuters.  © Reuters.

İsviçre ETF’si Bitcoin ETF sürecini nasıl etkiler, süreç üzerinde olumlu bir etkisi var mı? konusunu ele alalım. Bildiğiniz gibi geçen hafta Zürih merkezli SIX Swiss Borsası, Bitcoin ETF’lerinin versiyonu olan kripto ETP onayı aldı. Bu kripto para piyasasında olumlu dalgalanmaya neden oldu.

İsviçre ETF’si, Bitcoin ETF sürecini hızlandırır mı?

Yapılan açıklamaya göre, borsa başlangıçta Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Litecoin (LTC) Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum (ETH) dahil 5 kripto parayı müşterilerine sunacak.

Amut ETF’lerinden yararlanmak için, yatırım şirketleri ve perakende yatırımcıların gerekli şartları taşıması gerekiyor.

Kripto ETF’lerin Hisse senedi ve altın gibi bir endeksi yok ancak özel bir hesaplama metodolojisine göre fiyatlar belirlenecek. Örneğin S & P 500 şirketleri için geliştirilmiş olan yöntem, bu 5 kripto para için de uygulanacak.

İsviçre ETP’si Bitcoin ETF Onayını Hızlandırır mı? sorusuna kısa bir cevap verelim ”Hayır beklenmiyor” Çünkü bu ticari yönteme benzer ticaret, Grayscale Investment’ın Bitcoin Yatırım Ortaklığının ürünleri arasında bulunuyor.

Amun’nun kurucu ortağı ve CEO’su Hanry Rashwan’ın yaptığı açıklamaya şu şekilde

”Mevcut kurumsal yatırımcılar sadece tahvil alımı ile (en fazla) kripto Custody hizmetleri sınırlandırılmış durumdalar. Amun ETF onlara kripto paraların kapılarını açacak. Ayrıca Amun ETP kripto borsalarına erişim imkanı olmayan bireysel yatırımcılar için de can kurtaran simidi olacak”

İsviçre kripto ETF’si sektör için olumlu bir kilometre taşı olsada, benzer ticari ürünler, ABD’de halihazırda var olduğundan, SEC’in Bitcoin ETF’leri üzerinde bir etkisinin olması beklenmiyor.

Temmuz ayında Winklevoss ikizlerinin ETF başvuruları red edildi, gerekçe olarak sektörün olgun olmaması gösterildi. Ağustos ayında ise ProShares dahil 8 şirketin ETF başvuruları incelemeye alındı, 5 Kasımda şirket yetkililerinin itirazları dinlendi ve karar süreci 2019 yılına bırakıldı. İnceleme sürecinde ise temel sorun ise BTC’nin nasıl fiyatlandırılacağı konusu oldu.

ProShares ve diğer ETF şirketleri, CBOE & CME ile birlikte vadeli piyasalarda Bitcoinin nasıl fiyatlandırılacağı konusunda çalıştılar ve emtia destekli ETF onayının daha kolay olacağı kararına vardırlar.

Peki ETF Onay Sürecini Hızlandırmak İçin Neler Yapılmalı?BTC ETF’sinin onaylanması için başvuru yapan şirketlerin SEC ile birlikte çalışması, kripto paraların borsa değeri ile vadeli işlem pazarındaki fiyatı arasında ortak bir noktaya ulaşmaları gerekiyor.

Bazı yatırımcılar ve analistler, Bakkt’ın vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesi, SEC üzerinde olumlu bir etki yapacağına söylesede Bakkt’ın sektör üzerindeki potansiyel etkisinin nasıl olacağı henüz tam olarak bilinmiyor

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Merak edilen soru!!! İsviçre ETF’si, Bitcoin ETF sürecini nasıl etkiler? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İşte Türkiye’deki Bitcoin Yatırımcılarının Analizi 51 Saldırısı Gizemi: 100 Bin Dolarlık Ethereum Classic Borsaya Geri Gönderildi! Kenya Hükümeti Yeni Düşük Maliyetli Emlak Projesinde Blockchain Kullanacak Circle CEO’su: Kripto para fiyatları patlamaya hazır bir yanardağ gibi Lider Bitcoin borsası Binance’den işlemlerle ilgili önemli açıklama Ethereum 170 Dolara Yükseldi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır